ITK erakorralise meditsiini keskus kolib aastaks ajutisele pinnale

PM Tervis
Copy
Ajutine erakorralise meditsiini keskus
Ajutine erakorralise meditsiini keskus Foto: ITK

Ida-Tallinna keskhaigla Ravi tänava erakorralise meditsiini keskus (EMK) kolib ruumides algava suuremahulise remondi tõttu aastaks ajutisse meditsiinilinnakusse.

EMK on kolimise tõttu 7. mail suletud 24 tundi, kiirabid suunatakse ümber teistesse haiglatesse. Ka patsientidel palume sel päeval teiste haiglate erakorralise meditsiini osakondadesse (EMOdesse) pöörduda.

Silmaarsti erakorraline vastuvõtt jätkub ka 7. mail tavapärases asukohas. EMK remont ja kolimine ei puuduta naistekliiniku erakorralist vastuvõttu.

8. mail alustavad nii EMK kui ka silmaarsti erakorraline vastuvõtt tööd uues kohas haigla hoovis – purskkaevu ja A-korpuse vahel – ajutises meditsiinilinnakus. Linnakus on koos nii erakorralise meditsiini keskus, EMK radioloogia kui ka ambulatoorse ravi üldregistratuur.

«Ajutisel pinnal on olemas kogu vajalik tehnika, mida töös vaja läheb,» märkis EMK juhataja, dr Märt Põlluveer. «Tavapärane töö jätkub ajutisel pinnal, võib öelda, et ajutine EMK on isegi kaasaegsem kui praegune.»

Silmakliiniku all asuvas vanades EMK ruumides ehitatakse remondi käigus ümber sisuliselt kaks korrust. «Vajame uut kontseptsiooni ja uut saali, samuti peame personali kasutama võimalikult efektiivselt. Raskes seisus patsientide hulk kasvab aasta-aastalt,» rääkis Põlluveer. «Sisuliselt on praegune EMK pärit 1980ndatest, seda on kohendatud, aga olemasolevate võimaluste piires.»

Remondiga paraneb ITK erakorralise meditsiini keskuse isolatsioonivõimekus hüppeliselt, samuti hädaolukorra võimekus ning personali turvalisus. «Remondi tulemusena viime ka maja päästeameti nõuetega kooskõlla,» märkis dr Põlluveer.

Remonditud ruumidesse on plaanis tagasi kolida 2022. aasta kevadel. Remont ja ajutisel pinnal tegutsemine läheb maksma üle 5 miljoni euro, ehitaja on Ehitus5ECO OÜ.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles