E, 4.12.2023

ITK sai Euroopa vähikeskuste organisatsiooni liikmeks (1)

Brita-Maria Alas
Copy
Ida-Tallinna keskhaigla hoone Ravi tänaval.
Ida-Tallinna keskhaigla hoone Ravi tänaval. Foto: Liis Treimann

26. mai vähikeskuste organiastsiooni OECI üldkogul kinnitati Ida-Tallinna keskhaigla täisliikme staatus. 

«Selle organisatsiooni täisliikmeks saamine on suur tunnustus Ida-Tallinna keskhaigla vähiraviga tegelevatele töötajatele aga samas ka suur vastutus - olla võrdväärne osaline Euroopa tunnustatud vähikeskuste seas,» ütles organisatsiooniga ühinemise protsessi üks juhtidest, ITK kirurgiakliiniku juhataja Andrus Arak. «Saame nüüd täie veendumusega kinnitada, et pakume tänaste teadmiste ja praktika tasemel kvaliteetset diagnostikat ja vähiravi.»

Euroopa vähikeskusi ühendav organisatsioon OECI on haiglale parimaks keskkonnaks regulaarseks kohtumiseks Euroopa juhtivate vähikeskustega, aga ka näiteks Euroopa vähiorganisatsiooni, Euroopa vähihaigete koalitsiooni, Euroopa vähiuuringute assotsiatsiooni, Euroopa patoloogiaühinguga, ka võimalus arvamuste vahetamiseks ja tulevaste koostööprojektide koostamiseks, edastati teates.

Lisaks võimaldab liikmelisus haiglal osaleda vähikeskuste akrediteerimise programmis. «See on enesehinnangu protsess kindlate kriteeriumide alusel ja selle läbimine annab tunnistust onkoloogiliste haiguste diagnostika, ravi ning õppe- ja teadustegevuse vastavusest OECI kvaliteedistandarditele,» rääkis Arak.

Patsientidele, haigeid suunavatele raviasutustele ja ka Haigekassale annab see tunnustus kindlustunde, et tegemist on kvaliteetse raviteenuse pakkujaga. „Vähihaigestumus kasvab kahjuks kõikjal, ka Eestis, ja seetõttu on väga oluline hea kättesaadavusega parim võimalik ravi kõikidele patsientidele. Vähist tervenenud inimesed moodustavad täna 5% Euroopa elanikkonnast. Ka neil on meile konkreetsed ootused paremale elukvaliteedile, teise kasvaja tekke ennetamisele, võimaliku päriliku seosega kasvajate osas,“ ütles dr Arak.

Eeltöö OECI täisliikmeks saamiseks kestis aastaid, mille jooksul mõeldi läbi ja kirjeldati haigla kõik vähiraviga seotud tegevused. „Oleme loonud OECI standarditele vastava kasvajate diagnostika ja ravi kvaliteedi hindamise süsteemi ja saame nüüd regulaarselt hinnata oma tegevust leidmaks võimalikke parandamist vajavaid kitsaskohti,“ ütles dr Arak, lisades, et vähiravi kvaliteet peab olema tagatud ja hinnatav nii kõikide tegevuste puhul eraldi kui ka terviklikult.

„Tervikliku raviprotsessi huvides oleme loonud näiteks palliatiivravi meeskonna. Oluline on erinevate diagnostika ja ravi etappide omavaheline koostöö, mis algab vähiennetusest ja sõeluuringutest, kulgeb läbi kogu diagnostika ja aktiivse ravi kuni taastus- ja toetusravini,“ ütles dr Arak.

OECI on teadusuuringute ja vähiraviga tegelevate asutuste võrgustik, kuhu on praegu koondunud 102 liiget üle Euroopa. Organisatsiooni eesmärk on vähendada killustatust ja erinevusi, et tagada kõigile Euroopa vähihaigetele parim võimalik ravi ja parandada vähiravi tulemuslikkust ja haigete elukvaliteeti.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles