Suvel on võimalus anda kehale kõikvõimalikke vajalikke toitaineid, mida meie kliimas talvel väheks jääb. Seda kõike saab teha väga maitsvalt.
Toitumisterapeut avaldab, millisel temperatuuril hakkavad toidus hävinema kasulikud ained
Rohelistes lehtviljades ja köögiviljades leiduvad ühendid, tugevad antioksüdandid, mis pakuvad kaitset tervisehäireid soodustavate oksüdatiivsete kahjustuste eest. Erinevad fütotoitained toimivad organismis erinevalt – üks suudab hävitada vähirakke, teine võidelda organismis ringlevate vabade radikaalidega jne. Inimeste elulaad ja -keskkond on selline, mis paneb organismi antioksüdantse kaitsevõime väga tugeva surve alla. Tervise tagab see, kas annad oma kehale piisavalt materjali, et keha saaks maksimaalselt funktsioneerida.
Grillimisel hakkavad toitained hävinema
Alati võiks grillimise kõrval olla üks korralik suur kausitäis värsket salatit ja mitte ainult tomati ja kurgiga, vaid sinna sisse võiks lisada palju erinevaid vilju. Salatisse võiks panna näiteks erinevaid rohelisi lehtvilju nagu petersell, till, rukola, lehtpeedi lehed, lehtkapsas, varsseller, tomat, kurk, kapsas, paprikaoad, herned, küüslauk, sibul. Värske salati materjali võiks loovalt laiendada, et anda kehale rohkem vajalikke toitaineid. Metsa äärest korja veel juurde võilille lehti ja õisi, põdrakanepit, naati. Salatit maitsesta oliiviõli või hapukoorega.