L, 23.09.2023

Veebiapteegi kaudu saab nüüd ravimite retsepte pikendada

BNS
Facebook
Comments
11JANUARY2016, Lääne-Virumaa,TAPA
PIIA KIRSH, MALLE KESKÜLL

Fotol: BENU APTEEK TAPAL, PIKA AJALOOGA APTEEK
11JANUARY2016, Lääne-Virumaa,TAPA PIIA KIRSH, MALLE KESKÜLL Fotol: BENU APTEEK TAPAL, PIKA AJALOOGA APTEEK Foto: Marianne Loorents / Virumaa Teataja

Benu veebiapteegi abil saab nüüdsest ravimite retsepte pikendada ja selleks saab asukohast sõltumata arstilt otsuse 15 minuti jooksul.

Benu veebiapteegi omaniku Inge Meseki sõnul võimaldab kiiret ja paindlikku retsepti pikendamist Benu veebiapteegi ja virtuaalse arstikonsultasiooni platvormi MinuDoc ühendamine. «Esimest korda Eestis on veebiapteek ja telemeditsiini teenusepakkuja omavahel integreeritud. Kliendile võimaldab see pakkuda mugavat lahendust, kus aegunud ravimiretsepti saab veebiapteegi kaudu uuendada. Just suvel, kui ollakse rohkem kodust eemal, on oluline tagada paindlik retseptiravimite kättesaadavus ning nii vähendada ka perearstide töökoormust,» rääkis Mesek.

«Retsepti pikendamiseks tuleb patsiendil end Benu retseptikeskkonnas esmalt identifitseerida ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-IDga ning valida varem välja kirjutatud retsept, mida soovitakse pikendada. Seejärel suunatakse klient MinuDoci lehele, kus tuleb vasta mõnele ravimi tarvitamisega seotud küsimusele, mis on arstile retsepti pikendamise otsuse tegemiseks vajalikud,» rääkis Mesek ning lisas, et retsepti pikendamise otsuse teevad Minudoci üld- ja perearstid 15 minuti jooksul, pärast patsiendi digiloo ning varem välja kirjutatud retseptidega tutvumist.

«Retsepti pikendamise otsus jõuab patsiendini SMSi ja e-kirja teel hiljemalt 15 minuti jooksul ning seejärel saab ravimi tellida, kas lähimasse apteeki, pakiautomaati või kulleriga soovitud aadressile,» tõi Mesek ravimi kättesaamise võimalustest näiteid ning lisas, et apteeki tellides on kauba tarne tasuta ning sobiva apteegi saab valida üle Eesti 80 apteegi seast.

«Kõige sagedamini soovivad patsiendid pikendada rasestumisvastaste vahendite, allergia, astma, diabeedi ja vererõhu ravimite retsepte,» rääkis Mesek. Ta selgitas, et virtuaalselt saab pikendada ravimite retsepte, mida kasutatakse kuuridena, krooniliste või pikalt kestvate haiguste raviks. Ravimi pikendamise otsuse teevad pärast patsiendi digiloo ning varem välja kirjutatud retseptidega tutvumist kvalifitseeritud üld- või perearstid. Küsimuste korral võtab arst patsiendiga telefoni teel ühendust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles