Suvine aeg soosib väliüritusi ja õues viibimist – olgu nendeks valitud siis mõned välikontserdid, rannariba või mõni muu koht. Kas seal eemalseisvast suitsetajast ninna hakkava tubakasuitsu lõhna pärast tuleks muretseda või mitte? Tuleks, kuna tubaka põlemisel tekkiv suits ja väljahingatav suits koos sisaldavad tegelikult palju kahjulike aineid, mille sisse hingamine tervisele hästi ei mõju.
Eriti ohtlik on passiivne suitsetamine rasedatele, lastele ja hingamisraskustega või allergiatega inimestele. Statistika kinnitab, et igal aastal sureb maailmas üle ühe miljoni inimese just passiivse suitsetamise tagajärjel.
Suvel on väga populaarseks kohaks supelrannad, milles enamustes on suitsetamine keelatud ja kui häiriva kodanikuga rääkimine tulemust ei too, on õigus pöörduda rannavalve poole või kutsuda politsei.
Vabaõhuürituste puhul võib samuti suitsetajale tema häirivast tegevusest viisakalt märku anda; paluda tal kas tihedast inimmassist eemalduda või valida koht, kus tuul tossu mujale suunab. Suitsetamise lubamise või mitte lubamise üle avalikel üritustel otsustab maa-ala valdaja või ettevõtte omanik. Enamasti tahavad korraldajad leida kuldset keskteed kõikide külastajate vahel ja seepärast on enamasti üritustel kindlad suitsetamisalad, kuna suurem osa elanikkonnast on mitte-suitsetajad ega soovi suitsuga kokku puutuda.
Kuidas on lood siseruumides ja eravaldustes suitsetamisega?
Tuleb teadvustada, et kõik, kes viibivad suitsetajaga ühes ruumis või viibivad tema lähedal, hingavad sisse samu ohtlikke kemikaale kui suitsetaja.