T, 4.10.2022

Kuidas mõjutab õhtul söömine kehakaalu?

PM Tervis
Kuidas mõjutab õhtul söömine kehakaalu?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õhtul on seedimine aeglasem.
Õhtul on seedimine aeglasem. Foto: Shutterstock

Teadlased on välja selgitanud, et selleks, et kaalu langetada, peaks sööma suurema osa kaloritest päeva esimeses pooles, vahendab CNN.

Uuringutest on selgunud, et söömise puhul on lisaks kalorite hulgale tähtis ka see, mis kell süüakse. 2013. aastal korraldatud uuringust selgus, et need, kes söövad suurema osa kaloritest päeva esimeses pooles, langetavad kergemini kaalu. Katses osales 420 ülekaalulist, kes jaotati kahte rühma. Esimene rühm sõi lõunat enne kella kolme päeval ning teine rühm pärast kella kolme. Mõlemad rühmad tarbisid sama koguse kaloreid ning samu toite. Leiti, et need, kes lõunat enne kella kolme sõid, kaotasid 20 nädala jooksul rohkem kaalu kui teine rühm.

Unerütm ja bioloogiline kell mõjutavad inimese seedimist ja ka seda, kui hästi omandab organism toidust vitamiine ja mineraale. Teadlased selgitasid välja, et pärast kaheksat õhtul on seedimine aeglasem ning toit jääb kauemaks organismi. See aga suurendab tõenäosust, et organism asub toidust saadud energiat rasvana talletama.

Õhtul söömine käib sageli teleri vaatamise kõrvalt ja sellega võib kaasneda liigsöömine. Samuti söövad inimesed suurema tõenäosusega õhtuti ebatervislikke vahepalasid ja magusat. Oluline on jälgida, et söömine ei oleks viis tööstressi või väsimusega toimetulekuks.

Märksõnad
Tagasi üles