R, 27.01.2023

Mida teha, kui mees pöörab teistele naistele liiga palju tähelepanu?

, Peaasi.ee juht
Mida teha, kui mees pöörab teistele naistele liiga palju tähelepanu?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ühe abielupoole flirtimine võib partnerile tekitada palju valu.
Ühe abielupoole flirtimine võib partnerile tekitada palju valu. Foto: Shutterstock

Suvised üritused ja ringikäimised on lustakad, aga mitte nii väga naisele, kes peab sõbrannade käest kuulma, kuidas ta mees teistega flirdib. Mõnikord olen sunnitud lausa kõrval kuulama elukaaslase üle võlli komplimente lühikestes suvekleitides näitsikutele. Mul on nii piinlik. Ja see teeb haiget, muudab tunde näruseks. Mulle ta küll enam pärast paari aastat koos olemist väga komplimente ei tee. Ma enne sellist käitumist ei täheldanud – ehk seetõttu, et vahepeal polnudki pikalt kuskil koos käimist. Mees ei ole küll avaldanud soovi suhtes muutusi teha – kui võtan teema jutuks, ta ütleb, et teen sääsest elevandi. Kuidas ma saan selgust, mis toimub?

Naine, 32

Komplimentide tegemine, kiituse, tunnustuse, tänu jagamine on väga kena komme. Kuigi meie kultuuris võib heade sõnade ütlemine vahel harjumatu tunduda, kiitus teadagi võib ju teise liiga uhkeks ajada või head omadused lausa ära sõnuda. Samas on komplimendid olulised ehituskivid, mis suhet kindlamini koos hoiavad.

Mõnes uuringus on leitud lausa valemid, mis ütlevad, et heade suhete jaoks peavad positiivsed suhtlusolukorrad negatiivseid mitu korda ületama, näiteks kolm või ka viis komplimenti ühe kriitilise märkuse kohta. Nagu küsimusest kuuldub, võivad komplimendid, mis on lähetatud teistele, mitte oma partnerile, suhte püsimises suisa kahtlema panna ning päris korralikult haiget teha.

Märksõnad
Tagasi üles