Komplimentide tegemine, kiituse, tunnustuse, tänu jagamine on väga kena komme. Kuigi meie kultuuris võib heade sõnade ütlemine vahel harjumatu tunduda, kiitus teadagi võib ju teise liiga uhkeks ajada või head omadused lausa ära sõnuda. Samas on komplimendid olulised ehituskivid, mis suhet kindlamini koos hoiavad.
Mõnes uuringus on leitud lausa valemid, mis ütlevad, et heade suhete jaoks peavad positiivsed suhtlusolukorrad negatiivseid mitu korda ületama, näiteks kolm või ka viis komplimenti ühe kriitilise märkuse kohta. Nagu küsimusest kuuldub, võivad komplimendid, mis on lähetatud teistele, mitte oma partnerile, suhte püsimises suisa kahtlema panna ning päris korralikult haiget teha.
Raske on üksikasju teadmata öelda, miks partner niiviisi käitub. Kuid nagu juba öeldud, on komplimentide tegemine üks viis tekitada positiivseid suhtlusolukordi, olla teisega ühenduses.
Ja ilmselt on paljudel praegu soov olla rohkem teiste inimestega kontaktis, sest selja taga on pikk periood, mil ei saanud muretult inimestega koos olla, suuremaid seltskondi nautida ega sellest positiivseid emotsioone ammutada. Ja võimalik, et ka ees ootab samasugune aeg.
Üks võimalus, mis pähe tuleb, oleks proovida suhtesse teineteise märkamist ja tunnustamist tagasi tuua, see ilmselt tekitaks suuremat lähedust ning seega vähem ebakindlust ja hingevalu.
Siinkohal saaks kasutada teadmist, et suhted on alati vastastikused ning neis valitseb ka teatav sümmeetria: sina mulle, mina sulle.