LTKH naistekliinik harjutab keerulisi olukordi sünnitusel

BNS
Copy
26.01.2021. Tallinn. 
Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popov.
26.01.2021. Tallinn. Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popov. Foto: Madis Veltman / Postimees

Alates esmaspäevast kuni reedeni toimub Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) naistekliinikus iga päev koolitus, mille käigus harjutavad töötajad keerulisi ja harvaesinevaid olukordi sünnitusel ja vastsündinu abistamisel.

Lisaks käelistele oskustele, milleks on näiteks vastsündinu intubeerimine või talle luunõela paigaldamine, treenitakse ja arendatakse simulatsioonõppuste käigus ka meeskonnatööd, teatas LTKH.

Töötube ja meeskondlikke simulatsioone viivad läbi Lääne-Tallinna Keskhaigla koosseisu kuuluva Pelgulinna Simulatsioonikeskuse koolitajad. Patsiendiohutuse päeval, 17. septembril esinevad ettekandega simulatsioonikeskuse meeskonna kaks naistearsti.

Pelgulinna Simulatsioonikeskuse juhataja dr Liina Süvari sõnul on simulatsioon tervishoius suurepärane õppemeetod, mis võimaldab turvalises keskkonnas treenida olukordadeks, mida tuleb praktikas harva ette.

«Haiglas läbi viidavatel simulatsioonikoolitustel on nii töökeskkond, -vahendid kui ka meeskonnaliikmed samad nagu igapäevases töös, kuid tagatud on ohutu harjutamine, sest päris patsiendi asemel on tõetruu simulaatormannekeen. Simulatsiooni abil on võimalik õppida uusi oskusi ja värskendada varem omandatut ning mis veelgi tähtsam – harjutada meeskondlikku tegutsemist. Kõik need on hädavajalikud oskused patsiendiohutuse ja personali enda turvalisuse tagamisel,» selgitas dr Süvari simulatsioonikoolituste vajalikkust tervishoius.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juht dr Arkadi Popov lisas, et haigla on astunud olulise sammu selleks, et simulatsioonõppused saaksid regulaarselt toimuda LTKH kõikides kliinikutes.

«Kui senini on meeskondlikud simulatsioonõppused regulaarselt toimunud ainult naistekliinikus, siis lähiajal saavad kaasatud ka teised kliinikud. Meditsiinis on ülioluline hoida oma teadmised ja oskused pidevalt värskena. Regulaarsete simulatsioonõppuste tulemusena säilib haigla töötajate pädevus kriitiliste seisundite äratundmises, abivajaduse hindamise oskuses ja abi andmises,» märkis dr Popov, kes on ka ise kogenud elustamiskoolitaja ja traumainstruktor.

LTKH naistekliinikus on simulatsioonikoolitused toimunud regulaarselt alates 2014. aastast ning igal töötajal on soovituslik läbida kord aastas nii sünnitaja kui vastsündinu abistamist käsitlev koolitus.

Rahvusvahelise simulatsiooninädala raames aset leidvad koolitused ei sega naistekliinikus igapäevatööd ja patsientide vastuvõtmist, vastupidi – koolitusnädal on üks viis aidata kaasa patsiendiohutuse suurendamisele kliinikus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles