E, 4.12.2023

Neeruvähiga võitlev eestlanna: ma nii väga armastan oma lapsi ja ei taha, et nad minust ilma jäävad

PM Tervis
Copy
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Võrus elav 42-aastane Kristiine võitleb neeruvähiga ning vajab immuunravi, mille maksumus on järgmisel kahel kuul kokku üle 10 000 euro, kirjutab vähiravifond «Kingitud Elu».

«Minu lugu algab sõnaga seenelkäik. Augustis 2020 käisin Setomaal seenel ja õhtuks olin nii väsinud, et tahtsin kohe magama minna,» kirjutab Kristiine.
Järgmisel päeval pöördus ta EMOsse. «Mulle öeldi, et mul on neeruvähk. Mõned päevad hiljem võttis minuga ühendust Tartu ülikooli Kliinikumi neeruarst. Kolm nädalat hiljem lõigati parem neer välja ja mind suunati onkoloogi juurde, kes määras tabletiravi.»
Aja möödudes tehti kompuuteruuring. «Olin end hästi tundnud, mistõttu olin löödud, kui sain teada, et kasvaja on siirdeid edasi tekitanud,» nendib Kristiine. Järgnes uus operatsioon ja määrati uued rohud, kuid kompuuteruuring ei näidanud taas midagi head. Haigus oli edasi levinud.
«Uue hoobi sain, kui raviarst teatas, et haigekassa enam mind aidata ei saa.
Te ei kujuta ette, kui palju ma olen nutnud. Aga mul on ju lapsed. Nad on küll iseseisvad ja elavad oma elu, kuid isegi praegu seda kirja kirjutades mul pisarad voolavad.
Mul on nii kahju: üritan olla nii positiivne, kui võimalik. Aga mingit tulemust ei ole.
Mu lapsed on mu inglid — kogu minu maailm. Ma nii väga armastan neid. Ja ma ei taha, et nad minust ilma jäävad.
Ma võitlen edasi.
Olen südamest tänulik vähiravifondile Kingitud Elu, et andsite võimaluse proovida uut ravimit,» kirjutab Kristiine.
Vähiravifond edastab sotsiaalmeedias, et nende poole pöördub iga päev abivajaja. Septembris on saadud 23 uut abitaotlust.
 
 
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles