L, 23.09.2023

Ravimiamet teatas mitmete ravimite tarneraskustest

BNS
Facebook
Comments
Ravimid. Foto on illustratiivne.
Ravimid. Foto on illustratiivne. Foto: Shutterstock

Ravimiamet teatas kolmapäeval mitmete ravimite tarneraskustest, millest osadele puudub asendus teise sarnase toimega medikamendi näol.

Ravimiameti teatel edastas müügiloa hoidja SIA Novartis Baltics esindaja ravimi Ciprobay HC 10 mg/2 mg/ml kõrvatilgad, suspensioon (toimeained hüdrokortisoon ja tsiprofloksatsiin) tarneraskusest, mille kestus ei ole teada. Teisi sama toimeainete kombinatsiooni ja näidustusega ravimeid saadaval ei ole, mistõttu peaksid patsiendid ravi jätkamiseks pöörduma oma arsti poole.

Müügiloa hoidja Teva Pharma B.V. esindaja teavitas ravimiametit ravimi Citalopram-Teva 20 mg õhukese polümeerikattega tabletid (toimeaine tsitalopraam) tarneraskusest, mis kestavad eeldatavasti tänavu novembrini. Saadaval on teised sama toimeaine ja näidustusega ravimid.

Tarneraskustes on ka Anastrozole-Teva 1 mg õhukese polümeerikattega tabletid (toimeaine anastrosool). Tarneraskus kestab eeldatavasti oktoobrini. Saadaval on teised sama toimeaine ja näidustusega ravimid.

Müügiloa hoidja Sandoz Pharmaceuticals d.d. esindaja teatas ravimi Ramdacordia 10mg/5 mg kõvakapslid (toimeained ramipriil ja amlodipiin) tarneprobleemidest, mis kestavad eeldatavasti oktoobrini. Saadaval on Ramdacordia teistes annustes ning vastavate toimeainetega monopreparaadid. Patsiendid peaksid ravi jätkamiseks pöörduma oma arsti poole.

Tarneraskustes on ka Allopurinol Sandoz 300 mg tabletid (toimeaine allopurinool). Tarneprobleem kestab eeldatavasti novembri lõpuni. Saadaval on teine sama toimeaine ja näiduraskus stusega ravim.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles