N, 23.03.2023

Reedest kehtib regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld

PM Tervis
Reedest kehtib regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õed valmistumas mullu märtsis koroonalaine alguses Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivravi palatis patsienti vastu võtma.
Õed valmistumas mullu märtsis koroonalaine alguses Põhja-Eesti regionaalhaigla intensiivravi palatis patsienti vastu võtma. Foto: Madis Veltman

Seoses Covid-nakkusfooni pideva tõusuga Tallinnas ja Harjumaal, kehtestab Põhja-Eesti regionaalhaigla alates reedest haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu.

«Kuna Covid-19 nakkusfoon Eestis on enneolematult kõrge ja eksponentsiaalselt kasvav ning ringlemas on ka teised ülemiste hingamisteede viirushaigused, kehtestame alates 22. oktoobrist haiglas patsientide külastuskeelu, vaid üksikutel erijuhtudel võib raviarst külastusi lubada,» ütles regionaalhaigla ülemarst Peep Talving.

Kõik ambulatoorsetele visiitidele või uuringutele tulevad patsiendid on jätkuvalt kohustatud haiglas maski kandma ning käsi desinfitseerima. Haigla sissepääsude juures ning registratuurides on käte desinfitseerimise võimalused ja maskid. Ka EMOs on maskide kasutamine kohustuslik.

Haigla jälgib olukorda pidevalt ning annab teada, kui patsientide külastamine on taas võimalik.

Patsientidele mõeldud pakid tuleb jätta haigla infolauda, kust need saadetakse patsientidele edasi. Haigla palub pakile korrektselt märkida patsiendi nime ja osakonna.

Märksõnad
Tagasi üles