D-vitamiini peamine ülesanne meie organismis on kaltsiumi ja fosfori ainevahetuse reguleerimine, mängides olulist rolli nii immuunsüsteemi tugevdamisel kui meie luude ja hammaste normaalses arengus. Ilma D-vitamiinita ei suuda kaltsium korralikult imenduda ja selle tulemusel võivad lapsel tekkida arenguprobleemid, muutes seeläbi ka tema organismi vastuvõtlikumaks erinevatele viirustele.
Värske õhk ja päevavalguse käes olemine võiks igal juhul olla osa iga lapse päevast, kuid tugevaks immuunsüsteemiks vajalikku D-vitamiini kogust me praegusel pimedal ajal loodusest kätte paraku ei saa. Seetõttu tuleks just sügisel ja talvel lisada lapse menüüsse võimalikult palju D-vitamiinirikkad toiduaineid, sealhulgas rasvast kala nagu lõhe, tuunikala ja heeringat, võid, muna ja seeni ning anda lisaks mitmekesisele toitumisele D-vitamiini ka toidulisandina juurde.
Viiruste ja bakteritega võitlevad meie organismis valged verelibled ehk immuunrakud, mis vajavad oma tööks palju C-vitamiini. Sel põhjusel on C-vitamiinil antioksüdandina meie immuunsüsteemi tugevdamisel, tervena hoidmisel ja ka haavade parandamisel erakordselt oluline roll. Kui viirus ikkagi on külge pookinud, aitab C-vitamiinirikaste toitude söömine või toidulisandi võtmine haiguse kulgu ka märgatavalt kergendada.
C-vitamiini saab kätte kõikidest värvilistest puu- ja juurviljadest, eriti C-vitamiinirikkad on näiteks sidrun, apelsin, granaatõun, marjad nagu punased ja mustad sõstrad ja maasikas, samuti kapsas, tomat ja kaalikas. Kui lapsel on tekkinud mingil põhjusel tõrge puu- ja juurviljade söömisega, lähene asjale mänguliselt – innusta teda sööma iga päev võimalikult palju vikerkaare värvides värskeid toite või jutusta muinasjutulisi lugusid sellest, kuidas spinat teeb tugevaks ja porgand silmanägemise teravaks.