«Puhta vee tarbimine hoiab meie keha ja meele vitaalse ja elujõulisena,» ütleb Pärn.
Vesi mõjub meelele rahustavalt, aidates toime tulla stressi ja pingega, viies mõtted mujale ja aidates keskenduda. «Vesi toob meis esile mängulisuse ja äratab loovuse,» räägib joogaõpetaja.
«Vee element on jooga teoorias seotud meie puusadega, mis hõlmab meie teist energiakeskust ja füüsilisel tasandil puusade ja alakõhu piirkonda, emotsionaalsel tasandil on seotud meie suhetega ja suhtumisega iseendasse ja ümbritsevasse,» lisab Pärn. «Kasutan alati võimalust, et vee lähedal joogat harrastada.»
Vees harjutamine on ka hea suurema kehakaalu korral. «Vees olemine võib keha tugevdada, lõdvestada, aga ka valu leevendada,» räägib joogaõpetaja. Ta lisab, et veeprotseduuridest võib abi olla ka vigastuste korral, aidates kehal kiiremini taastuda.
Vees harjutuste tegemine aitab kaasa kaalulangetamisele. «Kuna vesi osutab meie kehale liigutades vastupanu, siis peavad lihased ekstra koormusel töötama.»
Joogatreener jagab vee tunnetamiseks juhtnööre, mida igaüks saab ise proovida:
Suvel valminud Tõrva Veemõnula andis treenerile ka ühe lennuka idee: viia joogatunnid uutele kõrgustele. Selle terrassil praktiseeritakse keset mände ja linnulaulu ning ollakse lähemal päikesesärale. «Looduse keskel teadlikult hingates ja liikudes tekib vabadusetunne, kaovad muremõtted ja kehast hakkavad lahustuma pingekolded,» ütleb Pärn.