R, 29.09.2023

ME SAAME HAKKAMA ⟩ Uue aasta lubadused, mida saab täita

Kätlin Konstabel
, psühholoog ja pereterapeut
Facebook
Comments
Uueks aastaks antakse lubadusi, mida ei ole sugugi kerge pidada.
Uueks aastaks antakse lubadusi, mida ei ole sugugi kerge pidada. Foto: Shutterstock

See on nagu iga-aastane ähvardav needus: nii kui aastaarv vahetuma hakkab, on justkui lausa üldrahvalik ja kultuuriliselt ettekirjutatud kohustus mõelda, mida eriti suurt ja tähtsat uuel aastal ette võtta. Mitte lihtsalt mõelda, vaid pühalikult lubada. Mis siis, et igal pool meenutatakse, et kaks kolmandikku uusaastalubadusi vajub ära esimese kuu möödudes – kõik ümberringi näib viitavat, et ilma lubamata ei saa.

Ostate märkmikkalendri, kus terve raamatuke tühje ja täitmist ootavaid lehti märgitud kellaegade ja kuupäevadega lausa nõuavad, et hakka tegutsema, ära laiskle. Juba see ostmise asi isegi – vaja on parajat meelekindlust, et öelda: mul pole kalendrit, ma ei kirjuta oma tegemisi eriti kuskile üles.

Kõiksugused aastakokkuvõtted ja tulevikuplaanid meedias pole ka paremad. Mis tehtud, mis tulemas, mida oodata ja mis plaanis. Olgu ühed maailmamajanduse suurest pildist ja teised välispoliitikast ja kolmandad kultuurivaldkonnast – ikka võib jääda mõtlema, kuidas nüüd mina siis nii ei mõtle.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles