Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Lääne-Tallinna keskhaiglas alustab tööd embrüoloogialabor

Kunstliku viljastumise tõenäosust saab tõsta patsiendi geenide baasil tehtava embrüo pesastumise testiga, mis aitav tuvastada, kas emaka limaskest on küps. FOTO: Shutterstock

Reedest alustab täismahus tööd Lääne-Tallinna keskhaigla (LTKH) uuenenud viljatusravikeskus, mille koosseisu on lisandunud täiesti uue sisseseadega embrüoloogialabor.

Varasemalt on LTKH naistekliinikus asuv viljatusravikeskus pakkunud viljatusraviteenuseid koostöös eralaboriga, kuid soovides koordineeritumalt planeerida keskuse ja labori ühiseid investeeringuid, arendusi ja koolitusi, loodi LTKH koosseisu eraldi IVF-labor ehk embrüoloogialabor.

«LTKH embrüoloogialabor on Eestis silmapaistev selle poolest, et meil on võimalik enne siirdamist teostada embrüotele geneetilisi uuringuid,» märkis LTKH naistekliiniku juhataja Piret Veerus. «Meie viljatusravikeskusesse on oodatud igas vanuses patsiendid ja leiame lahenduse ka keerulisemate juhtumite korral.»

LTKH viljatusravikeskuses osutatakse jätkuvalt kõiki viljatusraviteenuseid, sealhulgas kehavälise viljastamise protseduure (IVF, ICSI, FET, IUI), embrüote siirdamiseelset geneetilist testimist, meeste viljakusuuringuid ja ravi ning võimalust kasutada doonormunarakke ja -seemnerakke. Keskuse eesmärgiks on pakkuda koostöös uue embrüoloogialabori ja viljatusravi spetsialistidega last soovivatele peredele kvaliteetset ja maailmatasemel abi.

LTKH viljatusravikeskus asub Tallinnas aadressil Sõle 23 ja on tegutsenud alates 2010. aastast.

Tagasi üles
Back