E, 27.03.2023

Saksamaa kaalub omikroni kiire leviku tõttu uusi piiranguid

Saksamaa kaalub omikroni kiire leviku tõttu uusi piiranguid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koroonatesti analüüsimine.
Koroonatesti analüüsimine. Foto: Kristjan Teedema

Saksamaa juhid kaaluvad reedel uute võimalike viirusepiirangute kehtestamist, sest uus omikrontüvi levib enneolematu kiirusega.

Kantsler Olaf Scholz ja 16 liidumaade juhti karmistavad ilmselt vahetult peale jõule kehtestatud piiranguid, millega piirati muuhulgas kogunemisi kuni kümne inimeseni.

Üks kaalumisel olev meede on karmistada reegleid, millega nõutakse inimestelt baaridesse ja restoranidesse sisenemisel vaktsineerimise või viiruse läbipõdemise tõendit. Võimalik, et nüüdsest hakatakse nõudma ka tõendit tõhustusdoosist või hiljutist negatiivset viirusetesti.

Scholz ja liidumaade juhid peaksid kaaluma karantiini ja eneseisolatsiooni perioodide lühendamist, mida paljudes teistes riikides juba tehtud on ja mis on praegu Saksamaal kuni 14-päevased.

Pühadeaegse katkendliku testimise ja uute nakkuste registreerimise tõttu on Covid-19 olukorra ülevaade Saksamaal veidi hägune. Ametlikud andmed, mis võimude kinnitusel ei kajasta veel tervikpilti, on näidanud nakatumise pidevat tõusu viimase nädala jooksul.

Reedel teatas riigis Covid-19 levikut jälgiv Robert Kochi instituut, et viimase seitsme päeva jooksul on 100 000 elaniku kohta registreeritud 303,4 nakatumist ning viimase ööpäevaga tuvastati 56 335 uut nakkust.

Neljapäeval avaldatud ülevaates sedastas instituut, et 44,3 protsenti nakkusjuhtudest möödunud nädalal olid seotud omikronvariandiga, mida on 15,8 protsenti rohkem, kui sellele eelneval nädalal.

Saksa vaktsineerimise tempo on pärast pühi taas tõusnud. Neljapäevase seisuga oli 71,5 protsenti elanikest täielikult vaktsineeritud ning 40,9 protsenti olid saanud tõhustusdoosi.

Märksõnad
Tagasi üles