P, 25.09.2022

Regionaalhaigla insuldiravi pälvis kõrgeima tunnustuse

BNS
Regionaalhaigla insuldiravi pälvis kõrgeima tunnustuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
PERH ehk Põhja-Tallinna Regionaalhaigla peahoone õhtupimeduses.
PERH ehk Põhja-Tallinna Regionaalhaigla peahoone õhtupimeduses. Foto: Madis Veltman/Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Euroopa Insuldiorganisatsioon (European Stroke Organisation) andis Põhja-Eesti Regionaalhaigla insuldiraviga tegelevale meeskonnale kõrge hinnangu ning tunnustas seda esmakordselt kõrgeima, teemanttaseme tiitliga.

Neuroloogiakeskuse juhataja Andrus Kreisi sõnul on insuldiravi teemanttase väga suur tunnustus.

«See on tunnustus kindlasti kogu haiglale, lisaks neuroloogiakeskusele väärivad esile tõstmist kindlasti ka erakorralise meditsiini osakond, radioloogiakeskus, anestesioloogiakeskus, taastusravi valdkond, labor ja teised. Sellised tulemused saavad sündida vaid läbi interdistsiplinaarse koostöö,» sõnas Kreis.

Euroopa Insuldiorganisatsioon analüüsis ja võrdles kvaliteediprogrammi Angels raames erinevaid ajuinfarkti ravikvaliteedi näitajaid haiglates. Näiteks trombolüüsi teostamise kiirust, trombolüüsi patsientide osakaalu kõigist ajuinfarkti patsientidest, uuringute põhjalikkust ja ravi vastavust juhenditele. Vastavalt tulemustele anti välja teemant- , plaatina- ja kuldtiitlid, mis iseloomustavad erinevate kvaliteedinäitajate täitmist.

Euroopa Insuldiorganisatsioon andis sellise auhinna välja viiendat korda. Kandideerida said tervishoiuasutused, kes on ühinenud kvaliteediprogrammiga Angels, selle initsiatiiviga on ühinenud üle 6325 haigla kogu maailmast.

Märksõnad
Tagasi üles