Haigekassa maksab perearstidele 4,7 miljonit eurot tulemustasu

PM Tervis
Copy
Haigekassa.
Haigekassa. Foto: Madis Veltman/Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Sel nädalal alustab haigekassa perearstikeskustele Covid-19 vastase vaktsineerimise eest lisaraha väljamaksmist. Perearstikeskused saavad vaktsineerimistulemuste eest 4,7 miljonit eurot.

Eelmisel aastal otsustas valitsus eraldada lisaraha täiendavaks tulemustasuks perearstikeskustele Covid-19 vaktsineerimise eest vastavalt tegelikele tulemustele.

Haigekassa koos Eesti Perearstide Seltsiga töötasid välja tulemustasu maksmise kriteeriumid, mis kehtestati haigekassa juhatuse otsusega. Haigekassa maksab perearstidele tulemustasu välja 7. veebruariga algava nädala jooksul.

Haigekassa esmatasandi teenuste juhi Külli Friedemanni sõnul on lisatasu perearstidele vajalik, et võimalikult palju inimesi saaks haiguse raske läbipõdemise eest kaitstud. «Perearstidel on vaktsineerimisel hindamatu roll ja oleme neile lisatöö eest ütlemata tänulikud,» lisas Friedemann.

Toetusmeede koosneb kaheksast kriteeriumist, mis arvestab nii üldarsti teenuse osutajate senist panust kui ka võtab arvesse vaktsineerimise edenemise eelmise aasta 30. septembrist detsembri lõpuni.

Tulemustasu väljamaksmisel hinnati perearsti nimistu eri vanusegruppide patsientide vaktsineeritust, hinnati perearsti panust vaktsineerimisse väljaspool perearstikeskust ja oma nimistu väliste inimeste vaktsineerimisse. Oluline on ka see, kas perearst on teinud vaktsineerimise edendamiseks lisategevusi ning kasutanud üleriigilise digiregistratuuri abi või toetanud kogu vaktsineerimise protsessi läbi avaliku meedia.

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esinaise Le Vallikivi sõnul on perearstid teinud väga keerulist ja järjekindlat tööd. «Esmalt vaktsiinidefitsiidi ning seejärel vaktsiiniskepsise, väärinfo ning pidevalt muutuva koroonaviiruse tingimustes on perearstid teinud väga head tööd ning selle tunnustuse kõigiti ära teeninud,» selgitas Vallikivi.

Perearstikeskuste tulemused 3. jaanuari seisuga

Üle 70% hõlmatuse 12+ elanikkonna hulgas saavutas 51,4% perearstinimistutest ja üle 80% hõlmatuse 7,6% perearstinimistutest. Keskmine hõlmatus vanusrühmas 12+ kõigi nimistute peale oli 69,5%.

Üle 80% hõlmatuse vanusrühmas 60+ saavutas 46,3% perearstinimistutest ning üle 90% hõlmatuse 25 nimistut ehk 3,2% kõigist nimistutest. Keskmine hõlmatus kõigi nimistute peale oli 76,3%.

74 asutust ehk 17,2% kõigist perearstikeskustest on teinud nimistuväliseid süste enam kui 10% asutuses tehtud süstide koguarvust.

88 asutust ehk 34,1% vastanutest (20,5% kõigist perearstikeskustest) on teinud patsientide teavitamiseks täiendavaid kulutusi.

Kõigi kaheksa kriteeriumi täitmise tulemustega saab tutvuda haigekassa kodulehel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles