Peaasi kutsub mõõtma töötajate emotsionaalset enesetunnet

PM Tervis
Copy
Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.
Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa. Foto: Ekvilibrist/ Peaasi

Vabaühendus Peaasi.ee kutsub mõõtma töötajate emotsionaalset enesetunnet ja turguma neid vaimse tervise vitamiinikuuriga. 

21. veebruarini on kõigil organisatsioonidel võimalik registreeruda emotsionaalse enesetunde küsitluses osalema.

Emotsionaalse enesetunde mõõtmine töökohal annab väärtusliku ülevaate vaimse tervise olukorrast. See võimaldab luua või täiendada strateegiaid ja tegevuskavasid vaimse tervise toetamiseks töökohal ning otsustada, kas enam on vaja rõhku panna enesehoiule, lähedaste ja kolleegide toele või professionaalse abi võimaldamisele.

Küsitluse tulemustest ilmnes, sarnaselt teiste Eestis kogutud andmetega, et märkimisväärsel osal inimestest olid vaimselt keerulised ajad. Vastanute hulgas oli depressiooni tunnuseid 33 protsenti, üldistunud ärevuse tunnuseid 35 protsenti, sotsiaalärevuse tunnuseid 21 protsenti ning uneprobleemide tunnuseid 38 protsendil vastanuist.Emotsionaalse enesetunde mõõtmine käib ka sel aastal käsikäes vaimse tervise vitamiini kampaaniaga, mis keskendub vaimse tervise tugevdamisele. «Küllap on igaüks kokku puutunud kõrgema stressitasemega elamise tagajärgedega. Teada on ka see, ravijärjekorrad vaimse tervise abi saamiseks on liiga pikad. Need on tõsised ja sügavad murekohad, mis vajavad pikaajalisi ja suuri muutuseid, mis omakorda nõuavad aga aega,» sõnas Peaasi.ee tegevjuht Anna-Kaisa Oidermaa.«Vaimse tervise kriisis on oluline aga inimeste toetamine juba täna. See ei pea alati olema väga keeruline või kulukas ettevõtmine. Tähtis on valmisolek vaimse tervise teemaga töökohal igapäevaselt tegeleda. Meile seni jagatud parimatest praktikatest on jäänud kõlama eeskuju näitamine ja vaimse tervise teemade käsitlemine näiteks iganädalastel meeskonnakoosolekutel,» ütles Oidermaa ja lisas, et just seetõttu pakutakse emotsionaalse enesetunde mõõtmist käsikäes vaimse tervise vitamiinikuuriga. Viimane neist annab lihtsate ning igapäevaste nippidega võimaluse vaimse tervise tasakaalu hoidmiseks ja toetamiseks.

Registreeri oma organisatsioon emotsionaalse enesetunde küsitlusele siin.

MTÜ Peaasjad tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas. Peaasjad on pälvinud oma tegevusega 2020 aasta tervisesõbra tiitli ning Presidendi sotsiaaltöö aastapreemia. 2020. aasta lõpus sai MTÜ Peaasjad kodanikuühiskonna aasta tegija 2020 aasta vabaühenduse tiitli.

 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles