E, 30.01.2023

Milliste heade sõnade jagamisega päeva kirgastada?

PM Tervis
Milliste heade sõnade jagamisega päeva kirgastada?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hea sõna päev
Hea sõna päev Foto: Peaasi.ee

Peaasi.ee kutsub 25. märtsil ellu hea sõna päeva. Vaimse tervise vitamiinikuuri meeldivate emotsioonide nädalal on üle tuhande inimese välja toonud oma lemmiksõnu Peaasi.ee veebis. Need on sõnad, mida me kuulda soovime ning mida ka teistele sagedamini öelda võib.

Populaarsemad on tänu väljendavad sõnad, nagu lihtne «aitäh», aga ka suhet iseloomustavad sõnad «armas», «hooliv», «imeline», «usaldusväärne», «inspireeriv». Sekka ka vähem levinud ilusaid ütlemisi nagu «pea vastu väike mäger» või «rõõmurull kullakallis» ja «sinuga võiks luurele minna».

Peaasi.ee kutsub üles täna teistele hästi ütlema. Märkame enda ümber tahet head teha ning näeme ka tarmukat tegutsemist. Selleks, et teiste aitamist, hoolimist ning märkamist igapäevaselt elus hoida, on vaja seda ka välja öelda. Märkamiseks ja tunnustamiseks on hea kasutada tänu ja hoolivust väljendavaid sõnu.

«Suhete hoidmiseks on vaja iga negatiivse suhtlusolukorra kohta luua vähemalt kolm positiivset. Kõige lihtsam on seda teha läbi heade sõnade. Märkamise ja tunnustuse väljendamine toetab meid kahel suunal. See tugevadab meie suhteid ning lisab vajalikku sidusainet ühiskonna ühtseks toimimiseks. Hästi ütlemine paneb meid ka iseennast lahkema pilguga vaatama,» soovitab Peaasi.ee tegevjuht, kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa.

Enda lemmikuid sõnu saab lisada ja leida inspiratsiooni teiste päeva helgemaks muutmiseks siin.

Peaasi.ee vaimse tervise vitamiinikuur kestab 3. aprillini. Igal nädalal võetakse fookusesse üks vaimse tervise tasakaalu hoidmise alustaladest: head suhted, tasakaalustatud toitumine, puhkus ja hea uni, positiivsete emotsioonide kogemine ja liikumine. Peaasi.ee veebis saab testida vaimse tervise vitamiinide taset, ühtlasi jagatakse soovitusi, kuidas vaimse tervise tasakaalu parandada.

Märksõnad
Tagasi üles