P, 29.01.2023

IVKH arst: Ukraina sõjapõgenike vastuvõtud eriarstide juurde ei pikenda kohalike elanike ooteaegu

PM Tervis
IVKH arst: Ukraina sõjapõgenike vastuvõtud eriarstide juurde ei pikenda kohalike elanike ooteaegu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ida-Viru Keskhaigla sisekliiniku juhataja dr Ljudmila Poklonskaja.
Ida-Viru Keskhaigla sisekliiniku juhataja dr Ljudmila Poklonskaja. Foto: Ida-Viru keskhaigla

Ukraina sõjapõgenike visiitide arv Ida-Viru keskhaiglasse on märkimisväärselt suurenenud. Haigla hakkas Ukraina sõjapõgenikele meditsiinilist abi osutama kuu aega tagasi ning selle aja jooksul on nad vastu võtnud üle 200 ukrainlase.

Tervisekontrolli saavad Ukraina sõjapõgenikud tulla igal tööpäeval, vastuvõtud toimuvad kaks tundi päevas ning neid teevad ukraina keelt valdavad sisekliiniku arstid dr Natalya Isayevska, dr Mykhailo Smelskyi ja sisekliiniku juhataja dr Ljudmila Poklonskaja.

Osutatavate meditsiiniliste teenuste hulgas on erakorraline abi, üldine tervisekontroll ning saatekirjade väljastamine pere- ja eriarstide juurde.

Pärast meditsiiniliste teenuste osutamisega alustamist Ukraina sõjapõgenikele tekkis paljudel kohalikel elanikel mure, et nendel tuleb nüüd kauem oodata oma vastuvõttu eriarsti juurde. Sisekliiniku juhataja dr Ljudmila Poklonskaja sõnul ei ole see tegelikult nii.

«Tervisekontrollis käib tõesti palju sõjapõgenikke Ukrainast, aga enamik neist on noored ja terved inimesed, kes vajavad eriarstiabi üksikjuhtumites. Nendele meditsiiniliste teenuste osutamine ei pikenda kohalike elanike ooteaegu eriarsti visiidile. Mis puutub tervisekontrolli, seda viivad arstid läbi nendel kellaaegadel, kui neil ei ole muid vastuvõtte. Kõige sagedamini suuname patsiente Ukrainast edasi perearstide juurde ning Ukraina sõjapõgenikke vastuvõtvate perearstide nimekiri pidevalt täieneb, tänu millele reguleeritakse ka perearstide koormust,» nendib dr Poklonskaja.

Märksõnad
Tagasi üles