Punane Rist aitab kokku viia sõja käigus kontakti kaotanud pereliikmed

PM Tervis
Copy
Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. Foto: Unsplash/Külli Kittus

Eesti Punase Risti otsimisteenistus võtab kolmapäevast vastu taotlusi Ukraina põgenikelt, kes on kaotanud kontakti oma pereliikmetega.

Punase Risti teatel aidatakse otsida vaid kõige lähedasemaid sugulasi - vanemaid, vanavanemaid, lapsi, õdesid-vendi.

Sõja, relvakonflikti, terroriakti või katastroofi käigus kontakti kaotanud pereliikmete kokkuviimine on üks Punase Risti liikumise olulistest tegevussuundadest. «Spetsiaalselt selleks oleme üle Eesti välja koolitanud juba üle 20 vabatahtliku, kes hakkavad suuremates maakonnakeskustes põgenikelt sugulaste otsingu alustamiseks vajalikke taotlusi vastu võtma,» selgitas Eesti Punase Risti peasekretär Arvi Perv.

Kadunud pereliikme kohta info saamiseks tuleb pöörduda isiklikult lähima elukohajärgse Punase Risti seltsi poole. Vastuvõtuks ja ankeedi täitmiseks on vaja telefoni teel aeg broneerida. Otsitava kohta peavad olema teada täpsed isikuandmed, sh sünniaeg ja viimane aadress, kus otsitav elas enne sideme katkemist. Otsija peab andma ka oma andmed. Koos Eesti Punase Risti otsimisteenistuse töötaja või vabatahtlikuga täidetud ankeet saadetakse vajadusel edasi vastava riigi Punasele Ristile või Rahvusvahelise Punase Risti Komiteele.

Punane rist juhib tähelepanu sellele, et otsida aidatakse ainult kõige lähedasemaid sugulasi, st vanemaid, vanavanemaid, lapsi, õdesid-vendi, kellega on kaotatud kontakt pärast konflikti eskaleerumist tänavu 24. veebruaril. Kaugemaid sugulasi, kellega ei ole aastaid kontaktis oldud, Punane Rist ei otsi.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles