Kliinikum ootab immuniseerimisnädalal täiskasvanuid vaktsineerima

PM Tervis
Copy
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine.
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine. Foto: Marko Saarm

25.-29. aprillil tähistatakse kliinikumis ülemaailmset immuniseerimisnädalat, mille eesmärk on seada fookusesse täiskasvanute vaktsineerimise vajadus.

Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonikontrolli teenistuse direktor dr Matti Maimetsa sõnul on täiskasvanutel läbi vaktsineerimise võimalus vältida või oluliselt piirata epideemia tekke tõenäosust.

«Kui laste puhul teatakse üldjuhul väga hästi nii riiklikku vaktsineerimise kava kui ka ollakse tänu korrapärastele terviskontrollidele vaktsineeritud, siis täiskasvanueas kiputakse vaktsiinvälditavatele haiguste ennetamisele vähem tähelepanu pöörama,» sõnas dr Maimets.

Ta toob välja, et täiskasvanute vaktsineerimise ajalugu on leitav kas Digiloost, immuniseerimispassist või ka päringuna perearstilt.

«Vastavalt riiklikule immuniseerimiskavale peaksid kõik inimesed täiskasvanuikka jõudnud end kümne aasta tagant vaktsineerima difteeria ja teetanuse vaktsiiniga. Sellele lisanduvad iga-aastased sesoonsed kaitsesüstid – gripivaktsiin või puugivaktsiin ning võimalik, et ühel hetkel ka Covid-19 vaktsiin,» loetles dr Maimets.

Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonikontrolli teenistuse õde Tiina Teder julgustab nii linnakodanikke kui ka kliinikumi töötajaid immuniseerimisnädala raames mõtlema iseenda vaktsineeritusele.

«Oleme oma meeskonnaga 25.–29. aprillil kõikide soovijate jaoks olema nii kliinikumi L. Puusepa 8 peahoones kui ka Kvartali ostukeskuses ja seda ette registreerimata. Lisaks gripi- ja Covid-19 vaktsiinile pakume võimalust vaktsineerida ka puukentsefaliidi, leetrite ja difteeria-teetanuse vaktsiiniga,» rääkis Teder.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles