K, 6.12.2023

Eesti Pagulasabi alustab Ukraina sõjapõgenikele psühholoogilise toe pakkumist

PM Tervis
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Eesti Pagulasabi ühes koostööpartneritega alustab Ukraina sõjapõgenikele psühholoogilise toe ja mitmesuguste grupitegevuste pakkumistega üle Eesti. Nõustamised annavad võimaluse saada kvaliteetset infot, jagada ja analüüsida oma senist kogemust ning saada vastused nendele küsimustele, mis seni segaseks on jäänud.

«Meie senine töökogemus pagulastega kinnitab, et asjakohane info ning võimalus arusaamatuks jäävate eluaspektide kohta juurde küsida, neid mõista, annab inimesele võimaluse teha informeeritud otsuseid ning seeläbi saada tagasi kontroll oma elu üle. Just seetõttu käivitamegi grupinõustamiste formaadi, kus saab turvalises ja rahulikus keskkonnas infot ja oskusi kinnistada,» selgitab Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop.

Nõustamised toimuvad neljal erineval teemal: kohanemine, töövaldkond, digioskused ning lapse kohanemise toetamine. Nõustamised on mõeldud täiskasvanutele ning on osalejatele tasuta. Aasta jooksul planeeritakse läbi viia vastavalt vajadusele kuni 1000 töötuba.

Grupinõustamiste läbiviimiseks kaasab Pagulasabi erinevaid partnereid: BCS Koolitus, MTÜ Igale Lapsele Pere, Töötukassa, Tööinspektsioon, lisaks palkame appi ka siiajõudnud sõjapõgenikke. Täpsemat infot tegevuste ja ajagraafikute kohta leiab Pagulasabi kodulehelt, kuhu info lisandub jooksvalt.

Lisaks alustab täna Tallinnas sõjapõgenike vaimse tervise toetamiseks tööd kaks esimest psühhoterapeudi juhitud toetusgruppi, kus tegevusi viivad läbi ukrainlastest psühhoterapeudid. Psühholoogilise nõustamise grupid hakkavad koos käima kord nädalas. Gruppi registreerumiseks tuleb helistada Tallinna psühholoogilise kriisiabi telefonil 6 314 300 (E-R 9-19, L 10-15). Psühholoogist nõustamist aitab läbi viia MTÜ Eluliin.

Grupitegevusi viib Eesti Pagulasabi läbi laekunud annetuste toel.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles