Miks ei tohiks beebit iga päev vannitada? (1)

BENU Apteek
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Benu Tõrva Keskapteegi proviisor Virge Sokka sõnul on beebi nahk mitu korda õhem ja tundlikum kui suurtel inimestel ning seetõttu ei tasuks last iga päev vannitada. 

«Imiku naha loomulik kaitsekiht kujuneb välja esimeste elunädalate jooksul ning see vajab aega, et kohaneda muutunud oludega ning ei ole kohe sile ja pehme. Selleks, et beebi õrna nahka mitte liigselt kuivatada on tähtis meeles pidada, et beebit ei ole vaja iga päev vannitada, sest ka vesi kuivatab nahka. Beebit võiks vannitada 2-3 korda nädalas,» õpetab Sokk ning lisab, et väga kuiva naha puhul võib vannivette lisada vanniõli.

Pärast vanniskäiku on apteekri sõnul tähtis beebi hoolikalt kuivatada ning erilist tähelepanu tuleks pöörata voldivahedele. «Beebi nahk vajab kindlasti niisutamist ning selleks võiks kasutada baaskreeme, mis ei sisalda sünteetilisi mineraalõlisid, ega lõhna- ja säilitusaineid.»

Igapäevaselt tuleks apteekri sõnul puhastada beebi silmad, kõrvatagused ja nahavoldi vahed ning seda soovitab ta teha puhta veega või füsioloogilise lahusega niisutatud vatiga. Niisutatud salvrätikuid soovitab apteeker kasutada vaid siis, kui vett kasutada pole võimalik.

«Beebi pepu puhastamiseks on parim voolav vesi ning kodus pole vaja niisutatud salvrätikuid kasutada. Vajadusel tuleks mähkmepiirkonnas kasutada haudumise vastaseid vahendeid. Kui mähkmepiirkond kipub hauduma minema, siis tuleks appi võtta dekspantenool ja tsinki sisaldav salv,» soovitas Sokk.

Palava ilmaga kipub samuti beebi nahk hauduma minema. «Oluline on kasutada ilmastikule vastavat riietust, mis võiks olla puuvillasest materjalist ja hästi hingav. Samuti võib haudumise põhjuseks olla mähkmete sobimatus. Sobivate mähkmete leidmiseks soovitan proovida erinevate tootjate mähkmed,» jagas apteeker nõuandeid.

«Samuti tuleks vältida beebipuudrit, sest see kipub mähkmepiirkonnas niiskuse tõttu tükki jääma ja võib veelgi ärritust suurendada,» selgitas Sokk ja lisas, et nahaärrituse vältimiseks tuleks beebi riideid pesta spetsiaalsete allergikutele mõeldud pesuvahenditega.

Mida enne beebi sündi nahahoolduseks koju varuda?

Apteeker soovitab enne beebi sündi koju valmis varuda peamised nahahooldusvahendid :

  • Dekspantenooli ja tsinki sisaldava salvi beebi mähkmepiirkonna õrnaks ja tundlikuks hooldamiseks. Tsingiga mähkmepiirkonna hoolduse salv on ka uuenenud sisuga Benu beebipakis, kust leiab veel lisaks mitmeid teisi nahahooldustooteid.
  • Beebidele mõeldud lisaainete vaba ihupiima või kehakreemi, kuiva naha hoolduseks
  • Füsioloogilise lahuse, naba, silmade ja kõrvade puhastamiseks.​

Artikkel ilmus esimest korda 5. mai 2022. 

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles