T, 5.07.2022

Heategevusaktsioon kogub annetusi laste vaimse tervise heaks

BNS
Heategevusaktsioon kogub annetusi laste vaimse tervise heaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Laupäeval, 7. mail koputab 180 Southwestern Advantage programmi noort üle Eesti inimeste ustele, et aidata Eesti ja Ukraina lapsi, kes tunnevad muret, hirmu või otsest ohtu.

Noori koondava MTÜ Aitan Eestit eesmärk on SOS Lasteküla loodud vestlusplatvormi sova.ee heaks ühe päevaga koguda 80 000 eurot.

Reaalajas vestlusplatvorm sova.ee avati 1. märtsil. Kahe kuuga on sinna pöördutud 486 korda. Enamik pöördujatest on 11-aastased, noorim 7-aastane. Teemad, mis lapsi kõige enam muretsema panevad on inimestevahelised suhted, kiusamine ja vaimne tervis.

«Chati vajalikkuses veendusime juba samal päeval, mil vestlusplatvormi avasime,» ütles SOS Lasteküla ennetustöö koordinaator Sirli Arro. «On olnud neljatunniseid vestlusi, on lapsi, kes tulevad vestlusliinile korduvalt. Seitsmel korral oleme kaasanud politsei. Põhjusteks koduvägivald, hooletusse jätmine, lapse vaimne tervis ja seksuaalne väärkohtlemine.»

Chatti panustab praegu oma aega ja kogemusi 61 spetsiaalse koolituse saanud inimest, kes vestlevad lastega iga päev kella kahest kümneni. Tegelik vajadus on aga palju suurem. Eesmärk on, et abi oleks lastele kättesaadav kella üheksast hommikul kümneni õhtul. Selleks on vaja lisaressursse.

«Otsustasime ühendada jõud ning minna lastekülale appi,» ütles Southwestern Advantage programmi direktor ning MTÜ Aitan Eestit juhatuse liige Andres Märtin. «Loodame aktsiooni käigus koguda 80 000 eurot, mis läheb chati arendamiseks, vestlusaegade pikendamiseks ning venekeelse chati käivitamiseks.»

Aitan Eesti MTÜ koondab laupäevse heategevusaktsiooni jaoks Southwesyern Advantage programmi noori, kes suviti käivad USAs hariduslikke raamatuid müümas. Sel aastal juba 15. korda toimuv Kevadkoputus on tudengite jaoks hea ettevalmistus suviseks prooilepanekuks USA-s.

Inimesed, kelle ukseni tudengid laupäevase aktsiooni raames ei jõua, kuid kes soovivad aidata, saavad projekti toetada, külastades SOS Lasteküla kodulehte või helistades annetusnumbritele 900 66 70 (5 eurot), 900 66 80 (10 eurot), 90066 90 (25 eurot).

Märksõnad
Tagasi üles