K, 7.12.2022

ME SAAME HAKKAMA ⟩ Kui mängu astub keegi kolmas

Kätlin Konstabel
, psühholoog ja pereterapeut
Kui mängu astub keegi kolmas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suhtekolmnurgad tekivad tavaliselt siis, kui paari enda suhe pole päris korras ja probleeme ei räägita omavahel selgeks.
Suhtekolmnurgad tekivad tavaliselt siis, kui paari enda suhe pole päris korras ja probleeme ei räägita omavahel selgeks. Foto: Shutterstock

Suhtekolmnurk. Kõik, kes seda sõna kuulevad, mõtlevad kohe armukesele. Olukorrale, kus püsisuhe ei lagune, aga ühel poolel tekib kõrvale veel keegi. Vahel on suhted temaga tihedamad, vahel hõredamad, ja mis seal salata – suhtluse tihedus ja hõredus sõltub sageli sellest, milline on psühholoogiline kliima püsisuhtes.

Psühholoogias on suhetega seotud kolmnurkadel aga hoopis laiem tähendus. Kahe inimese suhe – ükskõik kui pilvitu – on vahel ikka konfliktne. Kui omavahel mingil põhjusel pole võimalik avatult ja selgelt olukorda ära lahendada ning pinge jääb vinduma, siis see pool, kes pingega kehvemini toime tuleb, otsib kedagi või midagi pinge maandamiseks.

Valik selleks on lai. Armukestest oli juba juttu – lisaks seksile leitakse sealt ka kuulaja kõrv, inimene, kellele püsisuhte muresid kurta. Valikusse kuuluvad aga kõik, kellele suhtemuresid räägitakse või keda mingil moel appi kutsutakse. Sõbrannad ja sõbrad, töö- ja topsikaaslased, omaenda vanemad ja õed-vennad, äiad-ämmad samuti.

Märksõnad
Tagasi üles