N, 29.09.2022

Tallinna kiirabi rattapatrull alustab taas tööd

BNS
Tallinna kiirabi rattapatrull alustab taas tööd
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärast kaheaastast pausi alustab Tallinna linnas taas tööd kiirabi rattapatrull. Pilt on illustreeriv.
Pärast kaheaastast pausi alustab Tallinna linnas taas tööd kiirabi rattapatrull. Pilt on illustreeriv. Foto: Marianne Loorents/Scanpix

Pärast kaheaastast pausi alustab Tallinna linnas taas tööd kiirabi rattapatrull.

«Sel suvel võiks eeldada, et turism taastub ja Vanalinnas on taas vaja kiirabi kohalolekut paremini tagada. Avame kiirabi rattapatrulli samal kujul nagu eelnevatel aastatel ehk 12 tundi päeval Vanalinnas ja Kesklinnas kaheliikmeline kiirabi patrull jalgratastel,» rääkis Tallinna kiirabi peaarst Raul Adlas BNS-ile.

«Kiirabi jalgrattapatrull on personali ja varustuse poolest üsna sarnane «tavalise» kiirabiga. Väljakutsed tulevad ikka läbi 112, peamiselt teenindab kiirabi jalgratta patrull tänaval või avalikes kohtades asuvaid abivajajaid. Kui tekib vajadus saata kiirabi kutsunud patsient haiglasse, siis selleks kutsub jalgrattapatrull järgi kiirabi auto,» selgitas Adlas.

Adlase sõnul on kiirabi jalgrattapatrulli eelis see, et ta pääseb kiiremini liiklema kitsastel tänavatel kui seal on tänavakohvikud ja inimeste hulgad liiklemas. «Väga halva ilmaga me jalgrattapatrulli välja ei saada,» lisas Adlas.

Varasemalt on olnud kasutusel elektrirattad, mis toetavad rattureid väntamisel kiiruseni 25 kilomeetrit tunnis. Rattabrigaadi akusid laeti Tallinna kiirabi katusel olevatest päikesepaneelidest.

Märksõnad
Tagasi üles