T, 4.10.2022

Suuseksipüksid aitavad vältida suguhaiguste levikut

Aleksander Laane
, ajakirjanik
Suuseksipüksid aitavad vältida suguhaiguste levikut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Ana Maria Moroz, Pexels

See on nüüd küll esimene kord ajaloos, kus aluspükse on ametlikult tunnustatud kui vahendit, mis aitab suguhaigusi ennetada.

See on nüüd küll esimene kord ajaloos, kus aluspükse on ametlikult tunnustatud kui vahendit, mis aitab suguhaigusi ennetada. Kui nüüd müütiline voorusevöö ja nõukaaegne pesu kõrvale jätta. Lorals of Protection nime all toodetavad püksikud pole siiski mõeldud igapäevaseks kandmiseks, vaid on ühekordse kasutusega ega taga sajaprotsendilist kaitset - nagu kondoomgi. Väga venivatena, imeõhukestena ja vanilliini järgi lõhnavatena on need bikiinide või veidi laiemate püksikute kujul müüdavad tooted tehtud lateksist.

Teada on, et sugulisel teel levivad haigused võivad vägagi hästi levida ka suuseksi läbi. Eelkõige puudutab see klamüüdiat, gonorröad ehk tripperit, süüfilist, herpest, inimese papilloomiviiruseid (HPV), HIV ja trihhomoniaasi, aga ka hepatiidiviiruseid. HPV tagajärjeks võivad olla lisaks emakakaela vähile ka pea- ja kaelapiirkonna kasvajad, sh suu- ja neeluvähk. Paljudes riikides on pead tõstmas suguhaigused, mis võiks nagu olla haruldased, kuid on hoopis laiemalt levima hakanud ja ei taha enam ravile alluda. Enim on ehk räägitud gonorröast, millele enamus antibiootikume enam ei mõju. Ning kui te arvate, et suudate nakatunud inimese (või nakkuse endal) kindlasti ära tunda, siis te enamasti eksite.

Märksõnad
Tagasi üles