R, 1.07.2022

Kaheksa põhjust, miks juuksed välja langevad

PM Tervis
Kaheksa põhjust, miks juuksed välja langevad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Juuste väljalangemisel võib olla mitmeid põhjuseid.
Juuste väljalangemisel võib olla mitmeid põhjuseid. Foto: Shutterstock

Kaunid kiharad on iga inimese uhkus, olgu need siis pikad või lühikesed. Kuid mida teha, kui tundub, et juukseharja sisse jääb rohkem karvu kui pähe. Siin on kaheksa põhjust, miks võivad juuksed välja langeda. 

  • Liiga pingul soeng

Liiga tugevate patsisoengute kandmine hoiab juuksed kogu aeg pingul ning see mõjub karvanääpsudele halvasti, mis omakorda tekitab juuste väljalangemist. Proovi kanda juukseid rohkem lahtiselt või lõdvemates soengutes ning väldi pikaks ajaks tugevate patside punumist, sest kui juuksejuured on juba kord kahjustunud, siis ei pruugi nendest karvanääpsudest enam uus juus kasvada.

  • Karmid juuksehooldused

Kui sinu stiili juurde kuuluvad keemilised sirgendamised või lokid, siis mõtle korra asjade üle järele. Sagedane tugevate kemikaalidega juuste töötlemine ei mõju karvanääpsudele üldse hästi ning juuksed võivad seetõttu hõredamad välja näha ning isegi välja langeda.

  • Mõned haigused ja nakkused

Ka terviseprobleemid võivad juuste väljalangemist soodustada, näiteks kilpnäärmehaigused, vähk, luupus, alopeetsia või peanaha infektsioonid, nagu seennakkused või dermatofüütia, maakeeli «kassihaigus».

  • Hormoonid

Hormoonid mõjutavad muu hulgas ka juuste kasvutsüklit. Peamised hormonaalsed põhjused juuste väljalangemiseks on rasedus, rasestumisvastased tabletid, sünnitus ja menopaus.

  • Raske kaotusega toimetulek

Äkilised traumaatilised sündmused, nagu lähedase kaotus, raske haigus või operatsioon, võivad tekitada juuste väljalangemist veel ka kuus kuni üheksa kuud pärast sündmust.

  • Kuumus

Ka liiga kõrged temperatuurid võivad juuksejuuri kahtlustada, seega lase võimalusel oma juustel föönitamise asemel õhu käes kuivada ning ära kasuta lokitange liiga tihti. Eriti hell tuleb olla märgade juustega, mille kammimiseks soovitatakse ainult laiade piidega kamme.

  • Halvad toitumisharjumused

Levinud on ütlemine: «Sa oled see, mida sa sööd!» Loomulikult ei tähenda see, et peaksid hakkama parukaid järama, pigem hoia silm peal oma toitumisel ning vaata, et su taldrikult ei puuduks proteiini- ja rauarikkad toidud. Nende ainete ja veel mõne vitamiini puudus võibki su juuksed kaduma panna.

  • Geneetika

Kõige sagedamaks juuksekao põhjustajaks on aga geneetika. Viiekümnendaks eluaastaks on pärilikud juukseprobleemid ilmutanud end 50 protsendi meeste ning 25 protsendi naiste hulgas. Meestel on kõige sagedamaks probleemiks juuksepiiri taganemine, naisi kimbutab enim kiharate hõredamaks jäämine, vahendab Southern Living.

Märksõnad
Tagasi üles