K, 8.02.2023

Esimesed ahvirõugete juhud ka Iisraelis, Rootsis, Itaalias, Prantsusmaal

, ajakirjanik
Esimesed ahvirõugete juhud ka Iisraelis, Rootsis, Itaalias, Prantsusmaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Nii näevad välja ahvirõugete villid nelja-aastase tüdruku kätel ja jalgadel.
Nii näevad välja ahvirõugete villid nelja-aastase tüdruku kätel ja jalgadel. Foto: http://phil.cdc.gov (CDC's Public Health Image Library)

Ahvirõugete teateid tuleb nüüd üha enamatest riikidest.

Lisaks Portugalile, USAle, Kanadale, Hispaaniale ja Suurbritanniale on esimestest juhtudest teatanud ka Iisrael, Itaalia, Saksamaa, Prantsusmaa, Rootsi, Austraalia, Belgia ning neid tuleb pidevalt juurde.

Iisraeli tervishoiuministeerium kinnitas reede õhtuks, et Ichilovi haiglas Tel-Avivis viibib kolmekümnendates mees, kellel ilmselt on ahvirõugete viirus. Patsiendi seisukord on hea. Haiguse tõi ta ilmselt kaasa reisilt ühte Lääne-Euroopa riiki, mida ei nimetata.

Ka Rootsi Folkhälsomyndigheten ehk terviseamet teatas, et Stockholmi piirkonnas on haigestunud üks persoon, täpsustamata sugu ega vanust. Tema seisukord pole ohtlik, kuid ta vajab siiski haiglaravi. Ka ei öelda, kas tegemist on näiteks reisilt kaasatoodud nakkusega.

WHO on kinnitanud, et ahvirõugete nii lai levik on ebatavaline - viirus on jõudnud juba vähemalt 11 riiki ja kokku on kinnitatud juhtumeid 80, uuritakse veel vähemalt 50 juhtu. 

Märksõnad
Tagasi üles