R, 1.07.2022

Ädala verekeskus on doonoritele järgnevaks paariks aastaks suletud

PM Tervis
Ädala verekeskus on doonoritele järgnevaks paariks aastaks suletud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Doonor loovutab verd.
Doonor loovutab verd. Foto: Marko Saarm

Tallinnas Ädala 2 asuv regionaalhaigla verekeskus läheb täielikule rekonstrueerimisele ja on doonoritele järgnevad aastad suletud.

Alates juunist oodatakse nii täisvere kui afereesi doonoreid verd loovutama aadressil Estonia puiestee 1 Meloni kaubamaja esimesele korrusele.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul on verekeskuse rekonstrueerimise eesmärk kaasajastada kogu hoone tervikuna – asendatakse täielikult amortiseerunud vee-, kütte-, ventilatsiooni-, elektri- ja kommunikatsioonisüsteemid, mille tulemusena muutub verekeskus energiatõhusamaks ja tänapäeva vajadustele vastavaks. «Hoone rekonstrueerimise käigus muutuvad senised ruumilahendused verekeskuse töövoogusid toetavateks, samuti renoveeritakse täielikult hoone fassaad. Seega saab verekeskus nii uue sisu kui tänapäevase ilme,» lisas Lellep.

Doonorite vastuvõtuajad jäävad uues asukohas samaks – verd saab loovutada esmaspäeval ja reedel kell 8–16 ja teisipäevast neljapäevani kell 11–19. Ka Valukoja 7 asuva Ülemiste doonorikeskuse lahtiolekuajad ei muutu – seal saab verd anda esmaspäeval ja kolmapäeval kell 9–17 ja teisipäeval kell 9–18.

Südalinna doonorikeskus on suurepärase asukohaga ühistranspordiga liikuvatele doonoritele. Lisaks teeb verekeskus koostööd EuroParki ja Ühisteenused ASiga, kes võimaldavad doonoritel tasuta parkida lähedal asuvates parkimismajades ja parklates. Täpsema info tasuta parkimise ja asukohtade kohta leiab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee.

Verekeskuse rekonstrueerimist rahastatakse REACT-EU (Recovery Assistance for Cohesion and the Territories of Europe) Euroopa Regionaalarengu Fondi struktuuritoetuste vahenditest. Tervishoiuteenuste kättesaadavuse ja kvaliteedi parandamise (REACT-EU ERF) meetme eesmärk on suurendada tervishoiusüsteemi suutlikkust reageerida kriisidele ning tagada tervishoiusektori toimepidevus Eestis.

Märksõnad
Tagasi üles