GALERII Tallinna lastehaigla toetusfond tänas annetajaid: mullu koguti 1 372 858 eurot

PM Tervis
Copy

Tallinna lastehaigla toetusfond kogus 2021. aastal annetusi 1 372 858 eurot; tasuta meediareklaami ja muud tegevusabi saab hinnata 275 000 eurole.

Toetusfondile tegi aasta jooksul annetusi 131 ettevõtet ja organisatsiooni ning üle 10 000 eraisiku, neist püsiannetajaid on ligikaudu 7000.

2022. aasta jaanuarist kuni maini on annetusi kogunenud 886 714 eurot.

«Eesti inimesed on heatahtlikud ja abivalmid, seda oleme näinud eriti tänavu, kui ka Tallinna lastehaigla toetusfond pani õla alla sõjakoleduste käes vaevlevale Ukrainale ning annetasime üle veerand miljoni euro ulatuses meditsiiniseadmeid ja tarvikuid Kiievi lastehaiglale,» lausus Tallinna lastehaigla toetusfondi juhataja Inna Kramer. «100 000 eurot otsustas nõukogu eraldada fondi reservidest ning enam kui 150 000 eurot kogunes inimeste poolt annetustena lisaks. Heade partnerite Selveri, Orkla, Riigikaitse Edendamise SA ja TyNordics abiga saatsime Kiievisse ka maiustusi ning mänguasju, mis tegi sealse haigla töötajatele väga suurt rõõmu.»

«2021. aastal kogunenud annetussummat 1,37 miljonit eurot saame võrrelda Eesti elanike arvuga – piltlikult öeldes on iga Eesti inimene panustanud laste ravi heaks aasta jooksul 1 euro,» ütles Tallinna lastehaigla toetusfondi nõukogu esimees Janek Mäggi. «Üks euro aastas ei ole ju palju, kuid nii kogunebki väikestest annetustest kokku suur. Peatselt 30. sünnipäeva tähistav toetusfond on olnud Eestis heategevuse valdkonnas teerajaja. Inimesed mõistavad üha enam, et teisi toetades aitame me paremaks muuta kogu ühiskonda.»

Tallinna Botaanikaaias 9. juunil toimunud pidulikul koosviibimisel tänasid annetajaid Tallinna lastehaigla toetusfondi juhataja Inna Kramer, nõukogu liige Erki Peegel ning Tallinna lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts. Kingitusena andsid külalistele kauni kontserdi Liisi Koikson ja Joel-Rasmus Remmel. Toetusfondi suurimatele toetajatele valmistab igal aastal tänutäheks skulptuurid Tauno Kangro.

Tallinna Lastehaigla toetusfondi aasta toetaja 2021 oli TV3, kes kogus oma vaatajate abil jõuluaegse heategevussaatega «Inglite aeg» annetusi haruldast geenihaigust tsüstilist fibroosi põdeva 13-aastase Romeni toetuseks ning panustas suurel määral tasuta meediakampaaniasse. Eraisikutest pälvis Tallinna lastehaigla toetusfondi aasta toetaja 2021 tunnustuse ettevõtja Martin Henk.

Pikaaegse koostöö eest pälvisid aastate toetaja tunnustuse 2021. aastal Fitek AS, Premier Restaurants Eesti OÜ, Ramirent Baltic AS, Telora Inseneribüroo ning Alexander Berezniy. 2021. aasta toetuse eest anti välja 20 kuldsponsori ja 8 hõbesponsori aukirja ning 39 tänukirja.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi 2021. aasta suuremateks projektideks olid:

  • Haruldasi haigusi põdevate laste ravi toetamine. Enim toetusi suunati heategevuskampaania «Aita võita» raames tsüstilist fibroosi põdevate laste raviks. Esimesena Eestis hakkasid uudset tsüstilise fibroosi ravi saama kaks teismelist poissi, kelle kummagi ravi aastane maksumus on ligi veerand miljonit eurot. Mõlema poisi ravitulemused on olnud väga head.
  • Annetuste kogumine lastehaigla traumapunkti lapsesõbralikumaks muutmiseks. 2021. aasta suvel toimus Tallinna lastehaigla traumapunkti ümberehitus ja kaasajastamine, mille käigus muudeti nii traumapunkti kui ka polikliiniku fuajee senist ruumipaigutust. Tallinna lastehaigla toetusfond panustas traumapunkti ruumide lapsesõbralikuks muutmise maksumuse – traumapunktis on nüüd lastepäraste piltidega järjekorrasüsteem ning interaktiivne digitaalne akvaarium.
  • Annetuste kogumine lastehaiglale vajaliku meditsiinitehnika ostmiseks. Soetati haiglale täisdigitaalse mobiilse röntgeniaparaadi, mis on eriti vajalik enneaegsete vastsündinute ravimisel.
  • Diabeedihaigetele lastele insuliinipumpade ja transmitterite ostmine.
  • Iganädalaste treeningute ning suvise terviselaagri organiseerimine ülekaalulistele lastele. Laagrid toimuvad juba alates 2014. aastast ning seal pannakse rõhku aktiivsele liikumisele ja tervislikule toitumisele.
  • Arstide ja õdede täiendkoolituste toetamine.
  • Nõuandetelefoni «Lastearst Kuuleb ülalpidamine.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles