Putukate hammustuse kratsimisest tekkinud väikesed haavad on apteekri sõnul samuti hea antiseptikuga ära puhastada. Sügelemise vastu ja kratsimise ennetamiseks soovitab ta kasutada spetsiaalsed kreeme või geele, mis sügelustunnet leevendavad.
Põletushaavade puhul on apteekri sõnul praegusel ajal esmaseks ravivõtteks üksainus soovitus – hoida põletatud kohta jooksva külma vee all. Lisaks julgustab Ross apteekritelt nõu küsima, kuidas haavu ja arme ravida ning milliseid tooteid nii kergemate kui raskesti paranevate ja krooniliste haavade korral kasutada.
Hooldamata haavas tekib põletik ning see paraneb kaua
Kui haav jääb hooldamata, tekib sinna bakterite ja mustuse tõttu suure tõenäosusega paistetus ja põletik. «Suvistel haavadel võiks kindlasti rohkem silma peal hoida, kuna kuumus võib haavad kiiremini põletikuliseks muuta ning ka paranemise aeg on pikem.»
Kooriku kratsimise asemel niisuta seda kreemiga
Apteeker rõhutab, et pärast hoolikat puhastamist ei tohi haavale tekkinud koorikut kratsida, sest muidu pääsevad mustus ja bakterid uuesti haava sisse. Kooriku kratsimise asemel võiks sellele määrida niisutavat kreemi, et kärna veidike pehmendada.
Armikreemi kasuta siis, kui haav on täielikult kinni kasvanud
Apteeker rõhutab, et armikreemid pakuvad küll efektiivset lahendust armide tekke ärahoidmiseks, kuid selleks tuleb neid kasutada õigel ajal. «Armi ennetamiseks tuleks ära oodata, kuni haav on täielikult kinni kasvanud – koorik maha tulnud ja on näha heledat roosat nahka. Alles siis saab hakata armikreemi kasutama. Armikreem hakkab kohe nahka niisutama, muudab selle elastsemaks, et ei tekiks armkudet ning ei jääks armi,» selgitas Ross. Ta lisas, et kreemi tuleks kasutada vähemalt kaks korda päevas ning seni, kuni armi on veel näha.