Kas last imetada või mitte – diskussioon selle üle on väga vana, kuid kasu tervisele ei vaidlusta keegi.
«Rinnapiim on unikaalne ning sellest saab kätte kõik vajalikud toitained ja vedeliku, mida laps vajab. Rinnapiim kaitseb last nakkuste eest ning toetab tema seedesüsteemi arengut ja kasvamist, aga ka kiindumussuhte kujunemist kõige loomulikumal moel,» ütleb ITK naistekliiniku ämmaemandusjuht Vivian Arusaar.
Selleks, et Eestis otsustaksid võimalikult paljud emad oma lapsi imetada ja tagada lastele parema tervise tulevikus, tegutsevad sünnitushaiglate juures imetamisnõustamise keskused. Noored emad saavad tasuta nõu rinnaga toitmise küsimustes kuni imetamise lõpetamiseni.
«Viimase kahe pandeemia-aasta jooksul on Eesti suurima, ITK naistekliiniku imetamisnõustamise kabinetti pöördujate arv kasvanud 1000 naise võrra, eelmisel aastal külastas kabinetti 5967 noort ema,» ütleb imetamise nõustamise juht Agnes Selin.
Tänavune rinnaga toitmise nädal toob esiplaanile tervishoiusüsteemi – haiglate, sünnitusmajade, naistekliinikute, nõustamiskeskuste, töökohtade ja kogukondade toe, et noored emad saaksid oma lapsi imetada, et ühiskond ja tugivõrgustikud mõistaksid rinnaga toitmise vajalikkust ning rinnaga toitmise probleemide tekkimisel oleks noortele emadele nõu ja abi alati tasuta kättesaadav.
Haigla kutsub piknikule
Teisipäeval, 2. augustil kell 12.00–14.30 toimub Ida-Tallinna keskhaigla tagumisel küljel oleval haljasalal (Ravi 18) traditsiooniline rinnaga toitmise nädala piknik. Kohal on ITK naistekliiniku ämmaemandad, imetamisnõustajad ja perekooli koolitajad, kes jagavad piknikul osalevatele rinnaga toitvatele emadele ning ka beebiootel naistele infot imetamise kohta.