P, 25.09.2022

Narkosõltuvuse ja riskikäitumise juurpõhjused lasuvad sügaval

Marilin Vikat
, vanemtoimetaja
Narkosõltuvuse ja riskikäitumise juurpõhjused lasuvad sügaval
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Narkootikumide kuritarvitamisega on tegu siis, kui tarvitamist jätkatakse isegi juhul, kui märgatakse, et sellega on kaasnema hakanud (lisa)probleemid.  
Narkootikumide kuritarvitamisega on tegu siis, kui tarvitamist jätkatakse isegi juhul, kui märgatakse, et sellega on kaasnema hakanud (lisa)probleemid.  Foto: Shutterstock

Narkootiliste ­ainete tarbimise ja riskantse seksuaalkäitumise vähendamiseks tuleb tegeleda inimeste probleemide algpõhjustega, tõdevad Tervise Arengu Instituudi (TAI) eksperdid.

«Narkootilisi aineid on hakatud järjest rohkem ­tarvitama, eriti viimastel ­aastatel, et ­tulla toime vaimse pinge, stressi ja muude probleemidega,» nendib TAI narkomaania ja nakkus­haiguste ennetamise ­keskuse juht Aljona Kurbatova. Selle asemel et ärevuse või ­kriitilise olukorra puhul minna abi küsima, pöördutakse tema ­sõnul lihtsama käeulatuses oleva lahenduse poole. «Kui psühhiaatri või psühholoogi vastuvõtule peab aega ootama – mis see keskmine siin vahepeal oli, kuus kuud –, siis need võima­lused peavad olema reaalselt kasutatavad,» nendib Kurbatova.

Märksõnad
Tagasi üles