Riik mitmekordistab maapiirkonda tööle suunduvate arstide lähtetoetusi

PM Tervis
Copy
Töö- ja terviseministri Peep Petersoni sõnutsi on teenuse tellijal ehk linnal ja bussijuhtidel vaja teineteisega kohtuda.
Töö- ja terviseministri Peep Petersoni sõnutsi on teenuse tellijal ehk linnal ja bussijuhtidel vaja teineteisega kohtuda. Foto: Urmas Luik

​Tervise- ja tööminister Peep Peterson allkirjastas määruse, millega mitmekordistatakse väljapoole Tallinna, Tartut ja nendega piirnevaid valdasid tööle asuvate arstide lähtetoetusi. Samuti muutuvad paindlikumaks lähtetoetuse taotlemise tingimused.

«Kvaliteetne arstiabi ei tohi olla ainult suurlinnade luksus, mistõttu motiveerime noori arste võtma vastu tööd ka teistes Eesti piirkondades,» ütles tervise- ja tööminister Peep Peterson. «Residentuuri lõpetavad arstid soovivad kogemusi omandada esmalt suuremas kollektiivis ja kipuvad seetõttu jääma suurhaiglate juurde. Kui anname neile võimaluse ka hiljem lähtetoetust kasutada, on suurem šanss leida arste väiksematesse kohtadesse.»

Lähtetoetust saab taotleda eriarst, sealhulgas perearst, ühe aasta jooksul tööle asumisest, kui tal on residentuuri lõpetamisest möödas vähem kui viis aastat. Määrus lubab anda toetust ka hiljem kui viie aasta jooksul eriala lõpetamisest, kui see on vajalik piirkonnas arstiabi tagamiseks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles