Enda seksuaaleluga olid rahulolematud kolm meest kümnest. Kusjuures 60 protsendil juhtudest oli rahulolematus seotud seksuaalhäiretega, ülejäänutel peamiselt partneri puudumise või suhte kvaliteediga. Seksuaalse huvi langust esines igal seitsmendal mehel ja ligi kümnendik uuringus osalenutest polnud enda sõnul enam seksuaalselt aktiivsed. Lõplikult olid seksuaalelust loobunud siiski vähesed mehed.
Uuringu tulemused näitasid, et klassikalistest seksuaalhäiretest esines kõige sagedamini meestel probleeme enneaegase seemnepurskega, mida oli ligi viiendikul (21%). Peaaegu samal määral (18%) meestel esines erektsioonihäired ning kõige sagedamini toodi välja varasemast nõrgemaks jäävat erektsiooni.
Võimalik eesnäärmehaigus, kusemishäired ja alanenud testosterooni tase oli uuringu järgi igal kuuendal mehel. Kõik need tervisemured mõjutavad oluliselt mehe elukvaliteeti ja soodustavad seksuaalhäirete tekkimist.
Erektsioon sõltub elustiilist
Meestel tekivad seksuaalhäired vanuse suurenemisega, kuid süüdi pole mitte üksnes vanus, vaid paljuski mehe elustiil ja tema üldtervislik seisund.
Meeste tervise uuringu ühe eestvedaja, Tartu Ülikooli Kliinikumi meestearst dr Margus Punabi hinnangul sõltub näiteks erektsioon paljuski mehe tervisekäitumisest. «Vanuse ja kehakaalu suurenedes kasvas uuringus nende meeste osakaal, kellel esines erektsioonihäireid. Näiteks langeb ülekaalus meestel testosterooni tase, mis omakorda põhjustab väsimust, kurnatust, keskendumishäireid, suguiha langust ja erektsioonihäireid,» selgitas arst.
Samuti esines seksuaalhäireid sagedamini uuringus osalenud igapäevasuitsetajatel ja neil, kes liialdasid alkoholiga.
Seksuaalprobleeme ei peaks arsti ees häbenema. Enamik seksuaalhäireid on dr Punabi sõnul edukalt ravitavad. Erektsioonihäirete korral võib abi olla ka elustiilimuutustest. Sageli piisab näiteks suitsetamisest loobumisest, kaalu langetamisest või ka lihtsalt stressifooni vähendamisest.