R, 22.09.2023

Sügise saabudes lisa oma menüüsse ingver

PM Tervis
Facebook
Comments
Ingver on kasulik vürts.
Ingver on kasulik vürts. Foto: Shutterstock

Ingver on vitamiinirikas staarvürts, mil on tervisele palju pakkuda.

Ingver võib aidata üle saada iiveldusest, mida põhjustab rasedus, reisimine või isegi kemoteraapia, kirjutab ajakiri Health. Ühes uurimuses sai kinnitust, et ingver toimib raseduseaegse iivelduse vastu suisa sama hästi kui selleks puhuks välja töötatud ravim dimenhüdrinaat.

Samuti vähendab ingveri tarbimine puhitust, gaase ja muid seedeprobleeme, kuna see sisaldab zingibaini ensüümi, mis aitab lõhustada valke ja seega kiirendab seedimisprotsessi. Kui sind painavad kõhuprobleemid, keeda tassitäis ingveriteed – lihtsalt lisa paar lõiku ingverit keedetud vette ja lase sel tõmmata kümme minutit!

Ingver aitab ka võidelda põletike ja viirustega. Väga tõhusaks abiks on see ülemiste hingamisteede viiruste korral. Uuringute järgi on aga kuivatatud ingver vähem tõhus kui värske ingverijuur, nii et ingveritee pakikeste ostmise asemel tee jook endale värskest kraamist ise! Ingveri värskust saab hinnata selle juure pinna järgi – mida mühklikum see on, seda vanema juurikaga on tegu. Sina vali aga võimalikult sile ingverijuur!

Ingver avitab ka menstruaalkrampide puhul. Uuringus osalenud naised võtsid kolme päeva jooksul enne päevade algust neli 250 milligrammist ingveripulbri kapslit. Selle pulbrikoguse saab värske juurega asendada, pannes seda kuuma vette tõmbama kahe teelusika jagu.

Ingveris sisalduv ingverool on antioksüdant ja pidurdab organismis põletikke. Ingveri argine tarbimine vähendab uurimuste järgi jäsemete kangust ja valu isegi artriidi puhul.

Samuti kaitsvat ingver käärsoolevähi eest, sest vähendab soolestiku põletikulisi protsesse.

Ingver aitab ka kaalu kaotada, luues pikemaks ajaks täiskõhutunde, nii et vahepeal ei teki soovi näkitseda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles