Häälepaelad on stressoritele vastuvõtlikud
Hääleprobleemide korral on proviisori sõnul eelkõige abi inhalatsioonist, kurgu niisutamisest või rahustamisest looduslike köhaärritust vähendavate siirupite ja losengide/pastillidega. «Häälepaelad on erinevatele stressoritele väga vastuvõtlikud, sealhulgas näiteks kuivusele, külmale õhule, emotsionaalsele ja füüsilisele stressile, allergeenidele, kemikaalidele, ka sigareti- ja lõkkesuitsule.»
Kõige efektiivsem ravimeetod on füsioloogilise lahuse abil inhalaatoriga auru tegemine. «See niisutab kurgu limaskesta ning aitab organismil paremini viirustega võidelda,» selgitas Lehari. Samuti võiksid kodus käepärast olla kurgupastillid, millest osal on niisutav ja pehmendav toime. «Need sisaldavad reeglina hüaluroonhapet või astelpajuõli. Teist tüüpi pastillid on jällegi antiseptilise ja valuvastase toimega.»
Kuiva ja kraapiva ning köhatama ajava kurgu korral võiks tarvitada niisutavaid ja valusa kurgu puhul valuvaigistava toimega pastille. «Proovige hingata ainult nina kaudu ning hoidke nina vaba, loputades seda vajadusel näiteks soolalahusega,» soovitas ta.
Kui hingata pidevalt vaid suu kaudu ja ka magades vajub suu lahti, lähebki kurk kuivaks ning muutub häälekähedusele vastuvõtlikumaks. Ehkki sellisel juhul tuleks võidelda ninakinnisuse vastu, tasub proviisori sõnul siiski arvestada, et ninakinnisuse vastased ravimid võivad limaskesti kuivatada. «Samuti kuivatavad limaskesta sidruni-, apelsini- ja greibimahl, mistõttu ei tohiks kahjustunud häälepaelte korral tsitruselisi tarbida,» märkis proviisor.
Et kurgus leidub palju immuunrakke, kelle esmane ülesanne on kaitsta väliste sissetungijate ehk viiruste ja bakterite eest, on vaja tarvitada ka tsinki ja C-vitamiini.