Iga päev kaotame higi, uriini ja roojamisega kaks kuni kolm liitrit vett. Isegi hingamisel kasutab meie keha vett. Oluline on säilitada tasakaalustatud veetase, juues kogu päeva jooksul piisavalt. Kui palju vett päevas jooma peab, sõltub geograafilisest asukohast, vanusest, keharasvast ja soost. Mehed vajavad ligikaudu 2,5–3,7 liitrit vett päevas, naised aga 2–2,7 liitrit. Kui me ei joo piisavalt vett, on tulemus väga halb.
Kui kehas on vähe vett, saadab aju neerudele signaale, et need suunaksid verre rohkem vett, mitte ei loputa seda uriiniga. Kui veri hoiab vett kinni, muutub uriin tugeva lõhnaga tumekollaseks. See on meie keha viis vedelikku säästa.
Kui me ei joo piisavalt vett, muutume närviliseks ja energiatase langeb. Dehüdreeritud aju töötab ka lihtsate ülesannete täitmisel palju halvemini kui siis, kui seal on vedelikutase piisav. Aju muutub isegi ajutiselt väiksemaks, kui me vett ei joo.
Vesi on mõeldud luudevaheliste piirkondade «määrimiseks», hõlbustamaks liikumist ja mugavat magamist. Kui me vett ei joo, hakkavad liigesed valutama ja luud hõõruvad üksteise vastu.
Isegi kui oleme hiljuti söönud, siis vett mitte tarbides tekib kohe uuesti näljatunne. Tõenäoliselt süüakse siis üleliia palju. Väga tihti aetakse näljatunne ja dehüdratsioon segamini. Mõnikord on vaja lihtsalt vett juua, sest keha tegelikult ei tahagi süüa, dehüdratsioon väljendub näljatundes.