T, 29.11.2022

Rekordarv koole asub tänasest õueõppele

PM Tervis
Rekordarv koole asub tänasest õueõppele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õuesõpe Kivilinna koolis
Õuesõpe Kivilinna koolis Foto: Sille Annuk

​Sügisene õuesõppenädal viib 170 kooli õpilased õuesõppele. Seda on enam, kui kunagi varem.

Teadusuuringud on näidanud õuesõppe positiivset mõju laste õppimis- ja keskendumisvõimele, akadeemilistele saavutustele, suhtlusoskustele, vaimsele ja füüsilisele tervisele ning üldisele heaolule. Õpilased, kelle koolipäeva üheks osaks on ka õuesõpe, on kehaliselt vähemalt 2,5 korda aktiivsemad, kui kogu päeva klassiruumis õppivad lapsed.

Erinevad ainetunnid toimuvad koolihoovides ja parkides olenemata ilmaoludest. «Nagu öeldakse – pole olemas halba ilma, vaid kehv rõivavalik,» tuletab õuesõppenädala eestvedaja Gerttu Vaher meelde.

Õuesõppenädal toimub Eestis teist korda ja see on koolide ning lasteaedade seas aina populaarsem. «170 kooli ja lasteaeda üle Eesti on suur saavutus,» rõõmustab Vaher.

Tartu Ülikooli liikumislabori loodud programmi Liikuma kutsuva kooli siht on, et liikumine kujuneks koolipäeva ja koolikultuuri loomulikuks osaks ning õuesõpe muutuks Eesti koolielu tavapäraseks osaks.

Liikuma kutsuva kooli võrgustiku tegevused toimuvad 2020.-2023. aastal projekti «Kooliõpilaste liikumisaktiivsuse toetamine» raames, mida rahastatakse Euroopa majanduspiirkonna programmist 2014-2021. Projekti kaasrahastaja on sotsiaalministeerium ning omafinantseerija Tartu Ülikool.

Märksõnad
Tagasi üles