Kiirtoidukett kogub raha Lastehaigla Toetusfondile, et ennetada ja ravida närvi- ja lihashaiguseid

PM Tervis
Copy
Rocca al Mare McDonald's. Pilt on illustreeriv.
Rocca al Mare McDonald's. Pilt on illustreeriv. Foto: Eero Vabamägi/Postimees Grupp

Novembris teeb McDonald’s heategevuskampaaniat McHappy Day, mil restorani külastajate abiga toetatakse neid lapsi, kes vajavad uusi meditsiinilisi vahendeid, et saada hädavajalikku ravi. McDonald’s kogub 2022. aasta lõpuni restorani külastajate abiga annetusi Tallinna Lastehaigla Toetusfondile.

Alates 2021. aastast on külastajatel olnud aasta ringi võimalus annetusi teha McDonald’s restorani kaudu. Tänavu ostetakse annetuste abiga haiglale elektromüograaf ehk lihashaiguste detektor.

«Abivajavate laste toetamine on ettevõtte jaoks alati tähtis olnud. Oleme rõõmsad, et saame jätkata koostööd Tallinna Lastehaigla Toetusfondiga ja teha midagi head paljude laste jaoks. Ka kõige väiksem annetus on panus ühise eesmärgi nimel. Oleme restorani külastajate jaoks teinud annetamise võimalikult lihtsaks, et lapsi ja nende vanemaid saaks kasvõi käigu pealt aidata,» ütles Baltikumi McDonald’si restoranide tegevjuht Vladimir Janevski.

Sel aastal on Tallinna Lastehaiglal soov osta elektromüograaf, mis aitab ennetada ja ravida laste lihas- ja närvihaiguseid. Elektromüograaf on meditsiiniseade, millega saab teha elektrodiagnostilisi uuringuid. Seadet kasutatakse peamiselt närvi- ja lihashaiguste diagnoosimiseks või välistamiseks.

Lihashaiguste detektori abil saab diagnoosida ja jälgida erinevaid haigusseisundeid – üksik- ja hulginärvikahjustusi, lihashaigusi, lihas-närviülekandehaigusi, traumajärgseid närvivigastusi, seljaaju kahjustusi. Lisaks vajavad uuringuid lapsed, kellel esineb teadmata põhjusel arengu hilistumist. Haiguste täpne ja õigeaegne diagnoosimine võimaldab rakendada kvaliteetset ja asjakohast ravi ning rehabilitatsiooni.

Tallinna Lastehaigla Toetusfondi juhi Inna Krameri sõnul on uue elektromüograafi soetamine väga vajalik. «Lastehaiglas teeme elektromüograafilisi uuringuid iga päev. Sagedasel kasutamisel aparatuur kulub. Tehnoloogia täiustub ja areneb, seetõttu vajab ka meditsiiniaparatuur uuendamist ja kaasajastamist. Meil on väga hea meel, et McDonald's taas oma abikäe ulatab ja meid uue elektromüograafi ostmisel toetab,» sõnas Kramer.

Aasta ringi on võimalik teha annetusi kõikides McDonald’si restoranides. Annetada on võimalik iseteeninduskassas, McDrive kaasaostus või tellimuse esitamisel kassapidajale. Samuti saab annetada Toetusfondi veebilehel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles