P, 29.01.2023

Ülemiste hingamisteede nakkususega haigestuvad enim kuni viie aastased lapsed

BNS
Ülemiste hingamisteede nakkususega haigestuvad enim kuni viie aastased lapsed
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gripp kogub hoogu.
Gripp kogub hoogu. Foto: Shutterstock

Möödunud nädalal kinnitati taas laboratoorselt neli A-gripiviiruse juhtu.

Haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3959 inimest, 36 protsenti kõikidest haigestunutest olid lapsed. Keskmine haigestumus 100 000 elaniku kohta oli 297,7.

Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste sihipärase uuringu kaudu registreeritud andmete põhjal saab haigestumise intensiivsust hinnata madalaks, registreeritakse üksikud gripijuhud. Haigestumus kasvas kuni viie aastaste laste ning vanemaealiste hulgas, vastavalt 13,6 ja 71,4 protsendi võrra. Haigestunute seas on enim kuni viie aastaseid lapsi.

Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste sihipärase uuringu alusel arvutatud etioloogiline struktuur ei ole muutunud. Peamiseks haigestumise põhjustajaks on endiselt rinoviirused.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel hospitaliseeriti hooaja algusest gripi tõttu viis patsienti, neist üks alla nelja aastane laps ja neli vanemaealist patsienti.

2022. aastal on tasuta gripivaktsiin kättesaadav üld- ja erihoolekande teenusel olevatele inimestele, kõigile üle 60-aastastele, rasedatele, kuni seitsmme aastastele lastele ning gripi riskirühma kuuluvatele alaealistele. Tasuta vaktsiinid on kättesaadavad perearstikeskustest ja valitud apteegitest.

Märksõnad
Tagasi üles