L, 1.04.2023

Ida-Tallinna Keskhaigla uus diagnostikaseade aitab vähipatsiente

PM Tervis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
PET/KT seadmega hakatakse teostama diagnostilisi uuringuid põhiliselt onkoloogilistele patsientidele.
PET/KT seadmega hakatakse teostama diagnostilisi uuringuid põhiliselt onkoloogilistele patsientidele. Foto: Ida-Tallinna keskhaigla

Kolmapäeval, 9. novembril avatakse ITKs pidulikult statsionaarne positronemissioontomograaf (PET), millega hakatakse teostama diagnostilisi uuringuid põhiliselt onkoloogilistele patsientidele. Tegemist on hübriidse molekulaarkuvamisseadmega, kus lisaks PET-ile on ka kompuutertomograafia (KT) võimekus - kaks uuringuseadet ühes.

Seni külastas ITKd kaks korda kuus Põhjamaades ringi sõitev mobiilne PET/KT üksus. ITKs on PET-uuringuid teostatud üle 15 aasta, nüüd aga kolitakse bussist haigla ruumidesse statsionaarse seadmega. See on suur samm edasi, mis tagab uuringu parema pildikvaliteedi ja parema kättesaadavuse pahaloomulise kasvajaga patsientidele.

«Onkoloogia on prioriteet ja meil on rõõm panustada selle arengusse ITKs,» ütles Ida-Tallinna Keskhaigla Nukleaarmeditsiini keskuse juhataja dr Anne Poksi. «Optimaalne on ühes päevas uurida 5-6 patsienti. Patsient peab uuringuks varuma kuni 3 tundi, millest enamus on ooteaeg märkaine kogunemiseks haiguskolletes. Tegemist on keerulise molekulaarkuvamisuuringuga, mille järele on Eestis suur nõudlus». 

PET/KT seade on valmistatud USAs. See lennutati Ühendriikidest Saksamaale ja Saksamaalt jõudsid seadme osad Eestisse septembris. Oktoobrikuu jooksul toimus aparatuuri seadistamine ja töötajate väljaõpe.

Seadme maksumuseks oli 2,7 miljonit eurot, mis on haiglale viimaste aastate üks suuremaid investeeringuid.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles