„Pikkade ja tervete juuste saladus on juukseotste lõikamine, mida võiks teha ühe–kahe kuu tagant, kärpides kas või millimeetri võrra,“ sõnab Aili Puss.
„Juus n-ö hingab juukse otsast. Kui juukseotsad on terved, siis juuksed ka kasvavad.”
Lisaks on juuksurisalongis erihooldusi, mis on mõeldud tuhmide ja elutute juuste taastamiseks ja turgutuseks.
5. Väldi ebavajalikke komponente!
Aili Puss soovitab hoida eemale toodetest, mille koostises on märgitud SLS-tähis (Sodium Lauryl Sulfate). Sulfaate sisaldavad šampoonid annavad juustele näiliselt puhta efekti, kuid jätavad peanaha ilma kaitsva bakteriaalse mikrofloorata, põhjustades peanahaprobleeme ja juuste väljalangemist. „Ka juuksehooldustoodetes laialdaselt kasutatavatest silikoonidest (nt dimethicone, dimethiconol, cyclomethicone ja phenyl trimethicone) tasub hoiduda,“ lisab Puss.
Silikooni kasutatakse juuksehooldustoodetes kammitavuse hõlbustamiseks, sest see silendab juukseid, kuid see kipub peanahale ja juuksepooridesse ladestuma, ummistades nii poore ja takistades hapniku jõudmist juuksejuureni.
6. Vajadusel lase juukseid põhjalikumalt uurida!
Juuste- ja peanahaprobleeme, mis ei lahene šampooni, palsami või juuksemaski vahetusega, tasub põhjalikumalt uurida.
„Juuksekarva struktuur reageerib nii välistele mõjutustele, näiteks regulaarne keemiline töötlemine, liigne UV-kiirgus, kloorivesi kui ka kehas toimuvatele protsessidele, nagu pikaajaline kurnatus, stress, hormonaalne tasakaalutus, raua ja vitamiin B12 vähesus, seedeprobleemid jms,“ tõdeb Kerli Mägar. „Et saada juuksestruktuur tugevamaks, lahendada tekkinud kahusus, kuivus ja murdumine, aktiveerida uute juuste kasvu, tuleb võimalikud mõjutegurid kõigepealt tuvastada ja seejärel olukord lahendada.“
Juukseuurija analüüsib mikroskoobiga juuksejuuri – juukserakkude toitainete kättesaadavust, elujõulisust, juuksekanalite ummistumist, põletiku, parasiitide või bakteriaalse tasakaalutuse esinemist, mida pole võimalik vereanalüüsidega tuvastada. Juuksejuure analüüs aitab leida individuaalselt sobivaimad protseduurid ja hooldustooted. Kui vaja, saab paluda appi ka toitumisnõustaja, et teha muudatusi toitumises, mis juuste tervisele kaasa aitaksid.