Need on põhjused, miks kannad lõhenevad

PM Tervis
Copy
Kandade lõhenemine võib olla põhjustatud mitmest tegurist.
Kandade lõhenemine võib olla põhjustatud mitmest tegurist. Foto: Shutterstock

Lõhenenud kandade sümptomid on kollakaks, tumedamaks tõmbunud, paksenenud nahk talla all, mis ketendab, praguneb ja koorub. Üha süvenevate lõhede tõttu võib tekkida veritsus ja pidev valu astumisel. Miks kannad käest lähevad?

Seismine. Pikaajaline seismine, eriti kõval põrandal, võib põhjustada talla paksendeid. Pidev hõõrdumine ja rõhk võivad lõpuks põhjustada pragusid ja avatud haavandeid, mis võivad veritseda ja põhjustada valu. Kui peate kaua seisma, kandke kindlasti mõistliku suurusega jalanõusid.

Lahtise kannaosaga kingad. Kannaosa paljastavad õhukese tallaga kingad on mõranenud kandade peamine põhjus. EPodiatry.com-i andmetel põhjustab avatud kannaga kingade kandmine jala kannaosa laienemist, mis omakorda avaldab sellele täiendavat survet ja muudab lõhenemisele vastuvõtlikumaks. Vältige liiga sageli kontsade ja õhukese tallaosaga jalatsite kandmist. Lisaks võivad halvasti jalga passivad kingad muuta mõranenud, veritsevate ja valulike kandade tekke suhtes väga haavatavaks. Jalats peab sobituma jalaga nagu valatult.

Rasvumine. Ülekaalulisuse korral võib seismine avaldada jalgadele väga suurt survet. EPodiatry.com kirjutab, et suureneb surve kanna all olevale rasvapadjale, põhjustades selle laienemist küljele – kui nahk ei ole elastne, põhjustab seal tekkiv surve lõhenemisprotsessi.

Haigused. Näiteks suhkruhaigus ja kilpnäärme alatalitlus põhjustavad naha kuivamist, muutes vastuvõtlikumaks kannas tekkivate lõhede suhtes. Nahahaigused, nagu psoriaas ja ekseem, võivad samuti kaasa aidata pragunenud kandade tekkele. Kreemita kandu, see aitab leevendada naha liigset kuivust.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles