Eesti Loodus- ja Loomateraapiakeskuse psühholoog Kristi Raava rääkis vaikuse ja pimeduse matkast esimest korda septembris, kui ta oli osalenud Norras ülemaailmsel seiklusteraapia konverentsil. Kui Eestis on seda tüüpi eneseavastusmatkad uudne lähenemine, siis mujal maailmas on seiklusteraapia levinud viis, kuidas oma vaimset tervist turgutada.
Alguses tundus idee pööraselt põnev, kuid ühel novembrikuu reedel Aegviidu poole sõites sain aru, et elevus on vahetunud ärevusega. Mis siis, kui me kohtume mõne metsloomaga? Või mis siis saab, kui ma kogemata ära kaon või kaob keegi teine? Jõudsin mõelda, et kuidas ma üldse sain sellise ideega nõus olla. Tagasi pööramiseks oli ka liiga hilja.
Teraapiakeskusesse jõudes kohtusin teiste osalistega, metsa pidime liikuma seitsmekesi. Soojendasime end kamina ees ja vahetasime muljeid. Selgus, et mõni osaleja oli pimeduse ja vaikuse matkal juba käinud. Tundsin end täiesti amatöör-matkajana, aga seda ma ka olen, sest siiani võib minu läbitud matkasid kahe käe sõrmedel üles lugeda.
Aegviidust oli matka alguspunkti sõita umbes 20 minutit. Peale Piibe maanteelt maha keeramist polnud mul aimugi, kus me täpselt oleme. Lohutasin end mõttega, et psühholoog Kristi ja matkajuht Ants teavad täpselt. Kristi üllatus kohe peale autost välja astumist, et ei olegi nii pime nagu ta arvas. Ilm oli nagu tellitud - vihma ei sadanud, taevas oli pilves ning seetõttu oli üsna soe ja lisaks täielik tuulevaikus. Enne teele asumist rääkis Kristi, mis meid ees ootab. Plaan lihtne ja selge – seitse kilomeetrit kõndimist rahulikus tempos, omavahel ei räägi ning keskendume sellele, mis toimub meie enda sisemaailmas. Teeme ära!