Lõhe, forell ja tuunikala sisaldavad rikkalikult oomega-3-rasvhappeid, mistõttu oleks soovitatav süüa neid paar korda nädalas. Head oomega-3-rasvhapete allikad on ka seemned ja pähklid. Pittsburghi ülikoolis tehtud uurimus kinnitas, et inimesed, kelle toidus oli oomega-3-rasvhapete sisaldus kõrge, talusid kaamost paremini.
Mõningate uurimuste kohaselt kasutab organism folaate serotoniini sünteesil, kuigi täpset mehhanismi ei ole teada. Toidusedelisse soovitatakse seepärast lisada rikkalikult rohelisi lehtköögivilju, brokolit, kaunvilju, tsitruselisi, muna, seemneid ja pähkleid, mis sisaldavad folaate.
Sügisel ja talvel peaks toit sisaldama marju ja puuvilju, eeskätt mustikaid, mustsõstraid, maasikaid, vaarikaid ja tsitruselisi, mis aitavad pidurdada stressihormooni kortisooli eritumist.
Šokolaad sisaldab aineid, mis aitavad peletada masendust, kuid eelistada tuleb võimalikult tumedat šokolaadi, mis sisaldab vähemalt 70 protsenti kakaod. Lisaks sisaldab šokolaad piisavalt trüptofaani, millest toodetakse serotoniini. Päevas peaks piirduma 30 grammi šokolaadiga.
Kui enamikku neist toitainetest on võimalik saada toidust, siis D-vitamiini vaegus on meie elanikel pimedal ajal nii suur, et soovitatav on kasutada toidulisandit. Vitamiin D defitsiiti on seostatud mitme haiguse kõrgema tekkeriskiga. 2014. aastal Georgia ülikoolis tehtud uurimus näitas, et D-vitamiini vaegus on seotud sügismasendusega ja toidulisandite manustamine aitab parandada tuju.
Vältige magusat
Kui olete väsinud ja paha on olla, siis tahaks süüa midagi magusat. Suhkur võib küll hetkeks tuju tõsta, kuid see ei kesta kaua. Kui tõuseb vereseerumi glükoosisisaldus, eritub insuliin ning veresuhkru sisaldus alaneb kiiresti, suurendades väsimust veelgi. Seepärast peaks vältima suhkrut ning kasutama magusaisu rahuldamiseks veidi mett või steviat.
Kindlasti on parem, kui kõik vajalikud ained saadakse toidust, kuid kahjuks ei ole see alati võimalik. Nagu öeldud, on meie elanikel sügistalvisel ajal D-vitamiini vaegus. Kala ja pähkleid süüakse meil samuti vähe, mistõttu võib olla ka oomega-3-rasvhapete defitsiit ja vaja on tarbida vastavaid toidulisandeid. Kaaluda võiks ka vitamiin B12 ja folaate sisaldavate toidulisandite tarbimist. Pidage meeles, et kehaline koormus on hea stressimaandaja.