Kvaliteetne klassikaline verivorst on valmistatud ehtsast toiduverest ning selle traditsioonilist maitset ei ole erinevate koostisainete ja lisanditega lahjendatud.
Toidutehnoloog: verivorsti valides uurige esmalt koostisaineid (1)
Nõo Lihatööstuse tehnoloog ja tunnustatud kokk Marko Kokmann soovitab verivorsti ostes lugeda selle pakendil olevat koostisainete loetelu, et teha vahet naturaalsel ja verivorsti-laadsel tootel. Etiketil peab olema kirjas, kas verivorsti valmistamisel on kasutatud ehtsat verd, sea- või lambasoolt või hoopis kollageeni kunstkesta. Samuti on toodud välja lisaainete loetelu.
Suur osa Eestis müüdavatest verivorstidest on tehtud verepulbrist.
«Ehtsast seaverest valmistatud vorstid on parema maitse ja suurema toiteväärtusega,» selgitas Kokmann. Pulber saadakse väga kõrgel temperatuuril verd kuivatades. Seetõttu kasutab Nõo Lihatööstus oma verivorstide valmistamisel üksnes ehtsat toiduverd.
Kokmanni sõnul tunneb klassikalise verivorsti ära ka selle järgi, et seal on väga lühike koostisainete loetelu. «Eestlased eelistavad verivorstide puhul pigem klassikalisi ja koduseid maitseid, mille saavutamiseks kasutame traditsioonilisi valmistamismeetodeid ja ehtsat toiduverd,» selgitas toidutehnoloog.
Nõo Lihatööstus on Eesti suurim kodumaisel kapitalil põhinev lihatööstus, mille valikusse kuulub üle 400 tunnustatud lihatoote. Ettevõte kasutab oma kogemusi ja teadmisi ära toidukultuuri, sh toidutootmise, keskkonnahoiu ning tervislikumate valikute arendamiseks.